foto: interez.sk

Niekoľko dní vopred sme na sneženie upozorňovali a realita sa stala skutočnosťou.

Slovensko ochromila prvá snehová kalamita počas tejto sezóny. Na cestách je chaos a množstvo domácností je bez dodávok elektrickej energie. Uzavreté a ťažko prejazdné sú viaceré horské priechody. Najhoršia situácia je aktuálne v oblasti Bratislavy a v širšom okolí Martina, Banskej Bystrice a Zvolena, kde napadlo aj 30 cm čerstvého snehu. 

Veľké problémy sú s dodávkou elektrickej energie na strednom Slovensku. Podľa infolinky Stredoslovenskej energetiky distribúcie sú mnohé oblasti na strednom Slovensku, najmä v centrálnej oblasti Slovenska a Čadce bez dodávok elektrickej energie.

Sneženie bude pokračovať

Počas dnešného dňa sa bude v chladnom vzduchu zo severozápadného Maďarska cez naše územie ďalej nad Poľsko presúvať oblasť nízkeho tlaku vzduchu, ktorá postupne prinesie početné zrážky. Tie sa vyskytnú takmer na celom Slovensku, menej ich bude na východe. Najmä na krajnom juhovýchode sa očakávajú zrážky kvapalné.

Zrážky budú postupovať od juhu až juhozápadu ďalej na sever. Výdatné sneženie zasiahne oblasti Banskobystrického kraja, východ Nitrianskeho kraja a oblasti Žilinského kraja, kde sa očakáva 10 až 20 cm nového snehu. Najviac snehu do večera napadne na južných návetriach hôr, najmä v oblasti Banskobystrického kraja, kde do večera môže pripadnúť ešte 20 až 30 cm.

Komplikácie očakávame najmä na cestách a na horských priechodoch, ktoré budú ťažko prejazdné. Zrážky začnú ustávať popoludní a večer sa už na západe vyjasní. Na zvyšku územia síce zrážky ustanú, no zostane oblačno a chladno.

Pozrite si aktuálne fotografie zo Slovenska

Viac aktuálnych informácii o počasí nájdete na imeteo.sk

Príbehy
0
Komentovať (0)