Foto: CartoDB

Kde sa v Európe žije homosexuálom najlepšie a naopak, kde najhoršie? Táto mapa vám to prezradí.

V minulosti bola homosexualita považovaná za duševnú chorobu. Dnes je homosexualita zo zoznamu chorôb dávno vyškrtnutá a spoločnosť je k nej tolerantná a zvyčajne ju akceptuje. Avšak nie v každej krajine je to rovnaké. Asociácia ILGA-Europe zostavila rebríček európskych krajín, kde je spoločnosť ku gayom najviac otvorená. Slovensko v tomto rebríčku síce nedosiahlo najhoršie hodnotenie, no neprebojovali sme sa ani do prvej polovice krajín.

Slovensko tak v zozname s počtom bodov 28, obsadilo až 31. miesto, z celkového počtu 49 hodnotených európskych krajín. Podobne, alebo trochu horšie ako Slovensko, dopadli krajiny ako Gruzínsko, Bulharsko či Rumunsko, no tiež napríklad aj také Taliansko. Tesne nad nami, na 29. priečke sa umiestnila Česká republika.

Rebríčku kraľuje najmenší štát Európskej Únie – Malta, s vysokým celkovým skóre na úrovni až 88 bodov. Na druhom mieste s počtom bodov o 10 menej – 78 sa umiestnilo Nórsko, nasledované Spojeným Kráľovstvom.

Na opačnej strane hodnotenia nájdeme Azerbajdžan s iba 5 bodmi a na predposlednom mieste nájdeme Rusko s iba 6 bodmi. To nie je nič prekvapivé, prednedávnom sme vám dokonca priniesli článok o tom, že v Čečensku existujú dokonca koncentračné tábory pre homosexuálov.

CartoDB

Pozri aj: Keď uvidíte tieto mapy, už nikdy sa nebudete pozerať na Slovensko tak, ako predtým

indy100.com

 

Príbehy
0
Komentovať (0)