Michal Blaško / / Kultúra
Vo februári prichádza v poradí už jedenásty Burzoblšák. Organizátori rozbehli toto podujatie presne pred rokom a preto sa dá povedať, že oslávi svoje prvé narodeniny. Za...

Vo februári prichádza v poradí už jedenásty Burzoblšák. Organizátori rozbehli toto podujatie presne pred rokom a preto sa dá povedať, že oslávi svoje prvé narodeniny. Za uplynulé mesiace sa Burzoblšák v mnohom zmenil a aj vyvinul. Odlišuje sa od ostatných podobných blších trhov najmä tým, že ponúka omnoho viac.

„Typickými sú najmä špeciálne edície do ktorých sa snažíme Burzoblšák vsadiť. Máme za sebou Vintage edition, Car edition a Home edition, pričom každá edícia zožala úspech. Rozhodli sme sa preto, zaviesť istú pravidelnosť a vo februári znova chystáme Home edition,“ hovoria organizátori. To znamená, že okrem oblečenia či doplnkov budú predajcovia ponúkať aj domáce potreby, bytové doplnky, starožitnosti a rôzne drobnosti, ktorými si môžete ozdobiť Váš domov.

burzoblsak5

Na Burzoblšáku sa poprvýkrát vo februári uskutoční aj divadelné predstavenie pre deti – Ružová rozprávka o 9:30 hod., ktoré za Divadlo Spozavoza odohrajú Miroslav Mihálek a Róbert Švec. Počet miest je však obmedzený a preto je nutná rezervácia miesta vopred.

Burzoblšák si v Ružinove pomaly vybudoval tradíciu, ktorá spája všetkých nadšencov pre myšlienku recyklácie a znovuvyužitia oblečenia a iných starých vecí. Pre organizátorov je dôležité, aby sa ľudia na Burzoblšáku cítili dobre, poprípade našli medzi ponukou zopár dobrých vecí či pokladíkov, o ktorých snívali, vychutnali si dobrú kávu a strávili príjemné sobotné doobedie. Na svoje si okrem milovníkov oblečenia, topánok a doplnkov prídu aj tí z Vás, ktorých zaujímajú ručne vyrábané predmety či rôzne doplnky, ale bude tam aj niečo homemade pre mlsné jazýčky.
Burzoblšák je komunitné podujatie, ktorého cieľom je recyklácia a znovuvyužitie starého oblečenia či nepotrebných predmetov, ktoré sa môžu iným ľuďom hodiť. Jedným z rozmerov nášho podujatia je aj pomoc bratislavským detským domovom, ktorým po každom podujatí oblečenie darujeme. Snažíme sa pomáhať aj začínajúcim výrobcom (handmade a vlastné výrobky), ktorí môžu svoju tvorbu prezentovať v rámci Burzoblšáku za oveľa nižšie ceny ako na obdobných bratislavských podujatiach. Ide nám aj o vytvorenie tradície akého si „mini trhu“ a stretávania sa miestnych obyvateľov v Ružinove. Organizátorom podujatia nie je nijaká firma, Burzoblšák spravujeme dvaja. Sme vysokoškoláci a zastrešovanie a realizácia eventov nás baví a vieme si predstaviť robiť podobné aktivity aj v budúcnosti.

burzoblsak8

Tešíme sa na Vás na Burzoblšáku – Home edition už 6.februára od 8:00 hod. v areáli 1. súkromného gymnázia na Bajkalskej 20 v Ružinove.

Vstup pre kupujúcich je voľný.

Rezervácie predajného miesta: www.burzoblsak.sk
Viac informácii na facebooku.

0
Komentovať (0)