Foto: wikimedia.org/wikimedia.org

Matej Mensatoris / / Série
V rámci už 22. ročníka festivalu Socha a objekt sa predstaví v uliciach Bratislavy viac ako 200 diel od 110 autorov z 16 krajín. Veľkým lákadlom...

V rámci už 22. ročníka festivalu Socha a objekt sa predstaví v uliciach Bratislavy viac ako 200 diel od 110 autorov z 16 krajín. Veľkým lákadlom tohto ročníka je aj účasť svetoznámeho umelca Christa. Tento umelec sa charakterizuje jedinečnou veľkolepou tvorbou a je predstaviteľom dočasnosti, keďže žiadne z jeho diel nemajú dlhodobú trvácnosť. 

Christo je tiež známy ako „obalovač“. V minulosti realizoval slávne projekty pri ktorých obalil plachtou napríklad budovu nemeckého parlamentu, okolo ostrovov natiahol ružové plachty, či prepojil malé ostrovy na jazere Iseo pomocou plávajúcich mól. A práve tento posledný projekt sa dočká prezentácie aj v Bratislave.
The Floating Piers
Christo Floating Piers

Organizátori majú z účasti tohto umelca prirodzene veľkú radosť a priznávajú, že dostať do Bratislavy výstavu takéhoto umelca bolo mimoriadne zložité.
Iseosee
the floating piers

Návštevníci sa môžu tešiť na náčrty a kresby a ďalšiu dokumentáciu, ktorá bola potrebná na vyhotovenie tohto diela.

Pozri aj: V Donovaloch vyrástlo Donovalkovo. V jedinečnom mestečku sa deti môžu stať dospelými a vyskúšať si, aké je to byť hasičom, policajtom,či bankárom 

TASR
0
Komentovať (0)