Foto: pixabay.com

Keď sa povie kasíno, zrejme si predstavíte Las Vegas. Samá žiara, luxus a sypúce sa peniaze.

Čo sa však za všetkým tým pozlátkom skrýva v skutočnosti? Zrejme ste si domysleli, že získať peniaze hrami v kasíne nie je až také jednoduché, ako to občas vyzerá vo filmoch. Okrem toho, prečo by kasíno chcelo len tak vydávať zákazníkom veľké výhry? Obrnili sa preto trikmi, o ktorých len málokto vie. My vám však o nich prezradíme niečo viac.

Žiarivé svetlá a rýchla hudba

Kasíno je vždy plné oslepujúcich svetiel a detailov a málokedy v ňom počuť hrať pomalú hudbu. Nejde však o náhodu, ani o vkus majiteľa kasína. Psychológovia totiž prišli na to, že oslňujúce množstvo svetiel a rýchla hudba donútia zákazníka podvedome robiť unáhlené rozhodnutia a minúť viac peňazí.

Čím viac ľudí, tým pomalšia hra

Väčšina ľudí je netrpezlivých a v kasíne zamieri tam, kde je najmenej ľudí. Každý skúsený hráč však vie, že treba zamieriť k tým stolom, kde je to najviac preplnené. Okrem toho, že dostanú pár drinkov zadarmo, majú viac času na to, aby si premysleli ďalší krok.

pixabay.com

Bezpečnostné opatrenia na každom kroku

Iste ste aj vy už videli film, ktorého pointou bolo vykradnutie kasína. Kasíno je však príliš dobre zabezpečené na to, aby ste odtiaľ len tak ľahko odkráčali s ulúpenými peniazmi. Po celom kasíne sú rozmiestnené kamery, ktoré sú vybavené systémom na rozpoznávanie tváre. Akonáhle tam vkročíte, bude jasné, aký je váš finančný stav a či sa v kasíne v tom čase nenachádza práve váš príbuzný. Bezpečnosť je na prvom mieste.

Veľkosť žetónov

Aj na tej záleží a kasíno vždy svojich zákazníkov presviedča, aby si namiesto malých žetónov vzali tie veľké. Tiež ide o spôsob, ako donútiť zákazníka viac míňať, pretože radšej na hru staví jeden žetón v hodnote 25 dolárov ako päť žetónov v hodnote päť dolárov.

Bez hodín a bez okien

V kasíne väčšinou nenájdete hodinky a málokedy sú tam okná opäť nejde o náhodu, ale zámer. Cieľom je zákazníka zmiasť, aby stratil pojem o tom, koľko času už v kasíne strávil. Hra človeka doslova pohltí a stratí pojem nie len o čase, ale aj o tom, koľko peňazí tam už minul.

pixabay.com

Nehrajte hru Keno

Pýtate sa prečo? Lebo vašou úlohou je uhádnuť 20 čísel a šanca je asi rovnaká ako to, že za rohom stretnete hovoriaceho jednorožca. Teda minimálna. Rovnako by ste mohli peniaze zahodiť, podpáliť, alebo niekomu darovať.

To isté sa týka aj rulety

Ruleta je pre kasíno asi najpríznačnejšia a aj keď šance vyhrať v nej čiastku sú síce o niečo vyššie ako v hre Keno, stále nie dostatočne vysoké. Šťastie v nich teda skúšať neodporúčame.

pixabay.com

Tá správna atmosféra

Ako to, že si ľudia všetky tie triky ani nevšimnú? Lebo kasíno zámerne vzbudzuje dojem, že je o zákazníka za každých okolností dobre postarané. Správna hudba, svetlá a pohodlie a príjemné posedenie. Dokonca aj koberce na dlážke sú volené mimoriadne starostlivo v tých správnych farbách a vzoroch. Vďaka tomu všetkému sa človek ocitne v akomsi inom, čarovnejšom svete.

Miesto diania

Celá miestnosť je detailne usporiadaná a napríklad, ak sa potrebujete vybrať na toaletu, po občerstvenie, alebo po novú zásobu žetónov, majiteľ kasína si dal záležať na tom, aby ste sa prešli popri rade automatov. To preto, aby ste sa mohli zastaviť kedykoľvek a kdekoľvek a ďalej veselo utrácať svoje úspory.

pixabay.com

Príležitostná výhra

Ten najväčší trik sme si nechali na záver. Keby bolo všetkým jasné, že v kasíne sa nedá vyhrať, chodilo by tam zrejme menej ľudí. Kasíno však raz za čas jednému šťastlivcovi dopraje, aby vlial nádej do žíl ďalším. Ak okolostojaci vidia, že niekto vyhral, pomyslia si, že ak vyhral on, môžu vyhrať aj oni. Opäť sú však šance na výhru také nízke, že je na mieste otázka, či to naozaj stojí za to.

Majte na mysli, že kasína sú skutočne dobre vybavené a neradi sa peňazí vzdávajú. Je rozumnejšie investovať inde.

Pozri aj: 365 dní a tisíce udalostí. Tento kvíz dokáže na 100% vyriešiť len ten, kto v roku 2017 dokonale sledoval dianie vo svete

brightside
Uložiť článok

Najnovšie články