Ilustračné foto: maxpixel.freegreatpicture.com/pixabay.com

Znásilnenia sú v Indii každodennou krutou realitou. Tá žiaľ neobchádza ani deti.

10-ročné indické dievčatko je celkom obyčajným dieťaťom, ktoré si rado kreslí, spieva a hrá sa so svojimi rovesníkmi. Je usmievavá a trochu plachá, no na prvý pohľad rovnaká ako ostatné deti v jej veku. Na tom by nebolo nič zvláštne, no toto nevinné stvorenie je už v tomto útlom veku v pokročilom štádiu tehotenstva. Zvrátený násilník stále čaká na rozsudok, dievčatko poriadne nerozumie, o čo ide a lekári a súd nesúhlasia s potratom. Tento príbeh nie je fikciou ani najnovším filmovým počinom. Nanešťastie je to realita v Indii.

pixabay.com

Tento skutočný príbeh mnohým spôsobuje husiu kožu alebo zviera žalúdok len pri jeho čítaní. Predstavte si však, ako sa asi cítia osoby, ktoré tehotenstvo tak malého dievčatka priamo zasiahlo. Rodičia sú zdrvení a zúfalí a malé indické dieťa, ktoré sa v tomto veku malo hrať s kamarátmi, sa o chvíľu bude musieť pripraviť na pôrod. Podarí sa niekedy zastaviť zneužívanie nevinných detí?

commons.wikimedia.org

Samotní lekári i súd, ktorí majú s prípadom dočinenia, sú nesmierne šokovaní a prípad je pre nich niečím, čo vidia po prvýkrát. „Videli sme mnoho prípadov tehotenstva u 14 alebo 15-ročných dievčat, no nikdy sme sa nestretli s tehotenstvom v takom mladom veku.“

pixabay.com

Nevieme, či sa muž, ktorý je zodpovedný za opakované znásilnenie maloletej, dá nazvať človekom, pretože tento prípad nemá s ľudskosťou nič spoločné. Ešte horší a desivejší je fakt, že dievčatko násilník znásilnil opakovane, a dokonca ide o bratranca jej mamy. Dieťa tak čaká dieťa a zvrhlý muž je momentálne vo väznici, kde čaká na rozhodnutie súdu.

pixabay.com

Ihneď, ako sa rodičia dozvedeli túto hroznú správu, obrátili sa na súd, ktorý im však zároveň zamietol možnosť potratu u malej indickej dievčiny. Dôvodom je fakt, že v Indii zákon dovoľuje vykonávať potraty len do 20. týždňa tehotenstva. Malé dievčatko je však momentálne v 32. týždni.

pixabay.com

Za potrat nie sú ani lekári, ktorí sa ohradili starostlivosťou o zdravie dieťaťa a potrat v tak vysokom štádiu tehotenstva by podľa nich mohol ohroziť život 10-ročnej Indky. Plod sa v tele dievčatka vyvíja dobre, a preto podľa lekárov nie je dôvod na prerušenie tehotenstva. Potrat po 20. týždni by mohli vykonať len v prípade, že by tehotenstvo ohrozovalo zdravie a život matky, k čomu v tomto prípade nedošlo.

maxpixel.freegreatpicture.com

Rodičov tento prípad položil na dno. Celý čas o tehotenstve nemali ani tušenia. Dievčatko je totiž plnoštíhlej postavy a k lekárovi prišli s obyčajnou bolesťou brucha. Keď im však odborník povedal, že ide o tehotenstvo, nemohli uveriť vlastným ušiam. Nemenej šokovaný ostal aj samotný lekár, ktorý sa s tehotenstvom v takomto veku ešte nestretol.

pixabay.com

Dievčatko doteraz nechápe, o čo vlastne ide a o svojom tehotenstve ešte stále nevie. Všetci sa totiž boja oznámiť a najmä vysvetliť dieťaťu takúto informáciu, preto dievčatko stále verí, že v bruchu má kameň, ktorý rastie. Aj podľa priateľov a rodinných známych je maloletá veľmi naivná a nevie, čo sa s ňou stalo.

pixabay.com

Celá rodina je v šoku, matka sa zrútila a neustále plače. Dievčatko je jedináčik a žije s rodičmi v jednoizbovom byte. Otec pracuje pre štátnu správu a matka je vychovávateľkou. Olej do ohňa pridáva fakt, že média zverejnili všetky citlivé informácie a osobné údaje rodiny sú tak vonku. Najviac sa rodičia boja o zdravie svojej jedinej dcérky. Je viac než pravdepodobné, že dievčatko skončí s veľkou psychickou traumou, a to, čo bude s dieťatkom, ktoré sa má narodiť v septembri, ešte stále nie je jasné.

commons.wikimedia.org

Život rodiny sa obrátil naruby a okrem návštev sociálnych pracovníkov sú na dennom poriadku zástupy novinárov a zvedavcov okolo domu. Jediné, čo rodičov ako-tak utešuje, je fakt, že ich dcéra dostáva tú najlepšiu možnú lekársku starostlivosť.

Ešte smutnejšia je skutočnosť a štatistiky, ktoré prinášajú desivé čísla. Znásilnenia detí v Indii nie sú ničím zriedkavým a k týmto ohavným činom, páchaným na deťoch do 16 rokov, dochádza v tejto krajine v priemere každých 155 minút. Deti mladšie ako 10 rokov sa stanú obeťou pedofilov asi každých 13 hodín.

pexels.com

Ostáva nám len dúfať, že toto úbohé stvorenie sa s pôrodom čo najskôr psychicky i fyzicky vysporiada, i keď šance sú veľmi malé. Nádej, že títo malí nevinní anjelici budú vyrastať v bezpečí, umiera posledná. Podarí sa v budúcnosti predchádzať násiliu a zvrhlostiam páchaným na deťoch?

Pozri aj: Za zabitie kravy väčší trest ako za najbrutálnejšie znásilnenie. Kontroverzná fotoséria poukazuje na to, že v Indii majú kravy väčšie práva ako ženy

ofigenno.com
Príbehy
0
Komentovať (0)