Foto: Zoo Bojnice

Nad konaním niektorých ľudí ostáva rozum stáť...

V Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach uhynul po útoku kameňmi žeriav kráľovský. K udalosti došlo cez víkend a na svedomí ju majú mať opití mladíci, informovala dnes hovorkyňa zoologickej záhrady Simona Kubičková. 

„Trojica mladíkov hádzala do žeriava kamene, čo preukázala aj pitva, pri ktorej sa našli na jeho tele známky po útoku. Na nevhodné správanie mužov upozornili zamestnancov zoo návštevníci. Mladíci zo zoo ušli,“ opísala Kubičková.

Takéto správanie je pre zoo podľa jej slov nevysvetliteľné.Zoo ním vznikla škoda vo výške asi 2500 eur. Avšak život vzácneho chovanca je nenahraditeľný,“ podotkla.

Foto: Pixabay

Zoologická záhrada v tejto súvislosti upozorňuje návštevníkov, že kúpou vstupenky súhlasia s jej návštevným poriadkom a zaväzujú sa dodržiavať ho. „Pokiaľ personál zoo pristihne návštevníkov, že ho porušujú, budú vykázaní z areálu zoo. V prípade hrubého porušenia poriadku a nerešpektovania pokynov zamestnancov zoo bude na miesto privolaná štátna polícia, pri spôsobenej škode bude požadovaná finančná náhrada,“ zdôraznila hovorkyňa zoo.

Pozri aj:  Majiteľ nastriekal na tieto psíky farbu, aby sa s nimi fotili turisti. Keď ho omrzeli, jednoducho ich vyhodil

TASR, zoobojnice.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)