Foto: vk.com/husky help

/ 0 / Stella
Hovorí sa, že ľudia sú lepší ako zvieratá. V prípade bývalého majiteľa týchto psov to ale rozhodne neplatí.

Tieto dve šteniatka, ktoré boli kruto nafarbené ružovou farbou, žili spolu so svojimi majiteľmi v prímorskom letovisku Gelendzhik, v Rusku, kde boli smutnou atrakciou pre turistov, ktorí sa s nimi fotili. Fotografie s týmito šteniatkami sa šírili internetom a dostali sa aj k aktivistom, ktorí sa rozhodli zakročiť a ubohé psíky zo zajatia vyslobodiť. 

Podľa aktivistov, ktorí chránia práva zvierat, priťahovali tieto psy turistov, ktorí si za fotografie s nimi dokonca platili. Majiteľ tak na nich zarábal peniaze. Keď ho omrzeli, surovo ich vyhodil do lesa, ako nepotrebnú hračku.

Psy potom žili v lese bez jedla a vody. Ich podmienky na život boli hrozné. Vďaka sile sociálnych médií sa však o týchto psoch začalo hovoriť a čoskoro sa o tejto situácii dozvedeli aj dobrovoľníci, ktorým sa podarilo tieto psy chytiť a priviesť ich do útulku v Moskve.

„Psy boli vo veľmi zlom stave, avšak boli veľmi poslušné a milé,“ povedala jedna dobrovoľníčka„Boli však veľmi plaché a hneď, ako som zdvihla ruku, zľakli sa a ľahli si hneď na zem. Nechceli ísť do auta, no neskôr sa počas celej cesty do Moskvy držali len blízko seba,“ dodala.

Многие возможно уже слышали историю про розовых самоедов, и я хочу добавить только то насколько они были ласковыми, послушными, добрыми. Как они радовались, когда они увидели друг друга. И когда я их увидела, это было настолько неестественно, их розовый цвет, что я захотела тех людей, которые с ними это сотворили, самих выкрасить и выставить на набережной. Могу ещё добавить, что собаки очень зашуганы, просто случайно подняв руку вверх, они обе сразу прижухли к земле. Обе не хотели идти в машину, а когда мы их с мамой посадили, они ехали прижавшись друг к другу. Огромное спасибо всем тем людям, кто не остался равнодушным и помог и в будущем ещё поможет обрести этим двум чудам свой дом и любящих хозяев. #розовыесамоеды#hh_розовыесамоеды#помощь

A post shared by Ксю (@ksu614) on

Je jasné, že psy boli svojimi majiteľmi zneužívané. A to, že sa báli, keď sa nad nimi zdvihla ruka naznačuje, že fyzické trestanie bolo niečo, čo pravidelne zažívali. Mali niekoľko zranení, problémy s kožou a srsťou, zápaly a ekzém. Po tom, čo boli vyšetrené sa taktiež zistilo, že jeden z nich mal v tele črep a druhý prestrelené ucho. Aktivisti sa taktiež obávajú, že farbivo, ktorým mali psy nafarbenú srsť, by mohlo ovplyvniť ich zdravie.

Mnohí svedkovia, ktorí poznali majiteľov týchto psov uviedli, že sú aj ďalšie prípady, kedy boli psy nafarbené rôznymi farbami. Aktivisti preto na obyvateľov naliehajú, aby nepodporovali takúto činnosť a ohlásili ju vždy na polícii.

My v redakcií sme zhrození, že niekto sa dokáže takto kruto a neľudsky zachovať k takýmto krásnym a milým stvoreniam. A to, že majiteľ psov si z nich urobili zárobkovú činnosť, pričom sa o ne vôbec nestaral a dokonca ich týral, už prekračuje všetky medze. Už len pomyselným vrcholom krutosti je ich zafarbenie ružovou farbou, a následné zbavenie sa ich.

Divíme sa aj samotným ľuďom, ktorí boli ochotní platiť za to, aby sa s nimi mohli odfotografovať. Veď robiť si šťastné selfie so psíkmi, ktoré sú obliate neznámou farbou a evidentne sú týrané je niečo, čo nikdy nepochopíme. Jedinou útechou nateraz ostáva, že obidva psíky sú už v opatere dobrých ľudí, ktorí sa o ne budú náležite starať.

Pozri aj: K ľuďom schádza ďalšia medvedica s mláďatami. Postretne ju podobný osud ako medvedicu Ingrid?

sputniknews.com


Komentovať (0)