Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o celkom jednoduchú matematickú úlohu, ktorej výsledok vás ale poriadne prekvapí.

Zadanie:

Naša Zem má obvod 40 000 kilometrov. Predstavte si, že by ste okolo rovníka natiahli drôt, ktorý by bol len o 10 metrov (0.01 km) dlhší ako obvod našej planéty a poriadne by ste ho napli tak, aby nebol uvoľnený. Čo myslíte, dokázala by popod tento drôt podliezť blcha, králik, alebo dokonca človek? V akej výške nad povrchom by sa drôt vlastne nachádzal?

hadanka-drot

Poznámka: V tejto hádanke budeme na malú chvíľu Zem brať ako guľu, aj keď určite viete, že povrch našej planéty je nepravidelný. Jej obvod je 40 075 kilometrov, no pre zjednodušenie si toto číslo zaokrúhlime na už spomínaných 40 000 kilometrov. 

Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy