Foto: Wikimedia (Charlie Duke)

Niektoré stránky s pofidérnou povesťou šíria tie najabsurdnejšie správy, na aké si len spomeniete.

Jednou z nich je aj tá, ktorá tvrdí, že Buzz Aldrin sa stretol na Mesiaci s UFO. Inštitúcia, ktorá za týmito tvrdeniami stojí, ich nedokáže ničím podložiť a samotný Aldrin tieto tvrdenia poprel. Údajná štúdia bola pôvodne publikovaná portálom Daily Star a ďalej ju šírili mnohé, dokonca aj tie serióznejšie, weby. Je to hoax. Buzz Aldrin sa s UFOm nestretol.

Celá štúdia mala zahŕňať niekoľko astronautov. Niekoľkí z nich mali potvrdiť, že sa s UFOm stretli. Aldrin to popiera. Podľa štúdie má tiež NASA zakrývať dôkazy o existencii mimozemského života. Aldrin však opakovane popiera všetky tvrdenia o tom, že na legendárnej misii z roku 1969 videl UFO. Štúdia však napriek tomu hovorí, že Aldrin prešiel detektorom lži a že vedci využili najnovšie technológie.

20090719-224557-pic-864439949_t756

Organizácia z amerického štátu Alabama, Inštitút bioakustickej biológie a zvukového zdravia tvrdí, že využitá technológia je prísne tajná a jej cieľom je na základe hlasu rozpoznať či testovaný jedinec hovorí pravdu. Aldrin potvrdil, že sa spolu s ďalšími tromi astronautmi zúčastnil štúdie, no jeho tvrdenia o popieraní stretu s UFOm sa nemenia. Ďalší astronauti mali potvrdiť, že sa s UFOm stretli, no dvaja z nich sú už mŕtvi, takže sa tieto dôkazy dajú len veľmi ťažko overiť.

Štúdia ako taká však nemá žiaden dôkaz o tom, že by mohla potvrdiť svoju pravdivosť. Technológia, o ktorej hovorí je reálna a využíva sa, no len na účely detekcie lži. Organizácia, ktorá štúdiu viedla tiež tvrdí, že táto technológia sa dá využiť na rozpoznanie nášho osudu. Tiež tvrdí, že náš hlas je akousi holografickou reprezentáciou nášho zdravia a šťastia. Opäť však, ani jedno z týchto tvrdení nebolo otestované a potvrdené ako pravdivé.Moon

Aldrin priznal, že počas letu na mesiac videl cez okno akési svetlo, no pripisuje ho rakete alebo satelitu. Všetky tvrdenia o mimozemšťanoch odmieta. Autori štúdie spoločne s Daily Star však stále tvrdia, že Aldrin UFO videl, no jeho logické zmýšľanie mu zabraňuje to pochopiť. A o čom to celé svedčí? Že vždy, keď si niečo prečítate, dbajte na to či ide o overený zdroj alebo len nejaký bulvárny plátok, ktorý sa vás snaží zmiasť.

Pozri aj: UFO nás vraj navštevuje denne, mnohí ľudia tomu dodnes veria. Astronóm Carl Sagan má trochu iný názor

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)