Čo je to za nadpis, poviete si. Koľko ľudí v dnešnej dobe žije z výplaty do výplaty a Vy tu budete provokovať s článkom...

Čo je to za nadpis, poviete si. Koľko ľudí v dnešnej dobe žije z výplaty do výplaty a Vy tu budete provokovať s článkom o bohatých ľuďoch? Áno. Asi takto nejako zareaguje typický človek, ktorý si zvykne prečítať len nadpis článku a neobťažuje sa, si ho prečítať a pochopiť aj jeho zmysel.

Rich-manBohatstvo človeka sa predsa nemeria len materiálnymi vecami a peniazmi. Porozmýšľajte, čim ešte môžeme byť bohatí, keď nie vecami hmotnými. Ak si myslíte, že ničím, tak sa veľmi mýlite.  To najdôležitejšie bohatstvo, ktoré v sebe nosíme je duchovné. To si kúpiť nemôžeme za žiadne peniaze sveta. Buď ho v sebe máme, alebo nemáme. Nemyslíme tým, ako často sa modlíte a či pravidelne chodíte do kostola. Pomenovaním duchovné bohatstvo myslíme naše vnútro, nie našu vieru. Je jedno, či ste ateista, katolík, evanjelik, či vyznávate niečo celkom iné. Dôležité je to, ako žijete, ako sa správate, a aké hodnoty tvoríte.

Človek, ktorý je vnútorne bohatý je spravidla šťastný. Koná dobro, správa sa pekne a všade kde sa objaví prinesie so sebou pozitívnu energiu. Takýto ľudia majú empatiu a vedia ostatných lepšie pochopiť. Dokážu pomôcť svojim blízkym, keď to najviac potrebujú.

Ako asi vyzerá bežný deň vnútorne bohatého človeka? Ak si myslíte, že prvé čo ráno urobí je, že si zapne počítač, objedná manželke luxusné diamantové šperky, alebo spustí online casino, kde si zahrá ruletu, aby znásobil svoje majetky, tak sa mýlite. Takéhoto človeka nezaujíma mamon ani netúži po sláve a peniazoch. Chce len viesť pokojný a dobrý život, a hlavne pomáhať. To je jeho poslanie. Títo ľudia sú ako živí anjeli. Žijú medzi nami a ak sa dobre poobzeráte, tak ich určite nájdete aj vo Vašom okolí. Majú rôzne povolania. Môžete medzi nimi nájsť lekárov, inžinierov, učiteľov, či robotníkov. Sú všade a ich bežný deň je takmer rovnaký ako ten Váš.

Príbehy
0
Komentovať (0)