saydigi.com

koso / / Now U Know
Privacy je rozšírenie pre Google Chrome, vďaka ktorému si ochránite svoje údaje pri platení kartou na internete. Jednoducho sa používa a je zadarmo.

Každý už niekedy nakupoval cez internet a niektorí z nás to robia dokonca denne. Niektorí využívajú platbu na dobierku, no za to sa niekedy pripláca, a preto sa väčšina z nás rozhodne zaplatiť nákup kartou. Toto nie je úplne bezpečné a hlavne vtedy, ak máme na danej karte všetky svoje peniaze a touto kartou platíme na každej stránke, či už je to predplatné za Netflix alebo nové Vansy na leto.

Aký je účel tejto služby?

Táto služba funguje preto, aby ste sa mohli lepšie ochrániť proti útokom a podvodom pri nakupovaní cez internet bez toho, aby ste museli robiť náročné opatrenia. Podlieha rovnakým bezpečnostným opatreniam ako štandardná banka. Privacy vytvorila skupina šiestich mladých ľudí, ktorí majú skúsenosti s finančnými technológiami a ich projekt je financovaný s pomocou investorov.

Ako to funguje

pcworld.com

Privacy je rozšírenie pre Google Chrome (pracuje sa aj na verzií pre Firefox), ktoré je niečo ako VPN pre vašu kreditnú kartu, ktoré sedí medzi a nákupom. Keď idete zadávať do nákupu kartu, zadáte tam virtuálne číslo karty, ktoré vám Privacy poskytne. Platba prebieha tak isto ako predtým, no z pohľadu obchodu mu ju poslal Privacy.com. Táto služba je zadarmo a zarába si tým, že dostáva časť z poplatkov, ktoré platí obchod banke alebo Vise za sprostredkovanie platby.

Pri nakupovaní sa vám vytvorí virtuálna karta, ktorá môže mať dva typy a s každou kartou sa dá platiť iba v jednom obchode.

Regular Cards (bežná karta)

Povedzme, že by ste si chceli spraviť nákup v overenom obchode, ktorý používate už dlho a často. V tomto prípade sa vám bude hodiť použiť na tento nákup bežnú kartu. Môžete si taktiež nastaviť limit, ktorý môžete minúť na jeden nákup alebo za mesiac, rok alebo celkovo.

Burner Cards (karta na jedno použitie)

Teraz si predstavte iný scenár. Nakupujete v obchode, v ktorom ste ešte predtým nič nekupovali, neveríte mu a pravdepodobne si už od neho nebudete nič kupovať. V tomto prípade by bolo dobré vytvoriť si Burner Card. Táto karta sa zamkne hneď po tom, ako sa uskutoční prvá transakcia a už sa nedá druhý krát použiť.

privacy.com

Dobrý spôsob, ako môžete túto službu využiť je aj predplatenie služieb. Povedzme, že si chcete predplatiť Netflix a pravdepodobne ho budete používať aj v budúcnosti, vyberiete teda Bežnú kartu. Ak sa rozhodnete, že už viac nechcete platiť a chcete sa uistiť, že vám už firma za ďalší mesiac peniaze nestiahne, môžete si kartu „pozastaviť“ alebo rovno zrušiť. Nikto nemá rád, keď si predplatí nejakú službu a ďalší mesiac mu automaticky odídu z účtu peniaze za ďalší mesiac, aj keď už danú službu nechce používať. Preto je dobré použiť aj Burner kartu, ktorou zaplatíte za prvý mesiac, po čom sa karta zruší a už vám nebudú môcť naúčtovať platbu za ďalší mesiac.

Ak chcete túto službu využívať, stačí sa zaregistrovať, čo je veľmi jednoduché. Začnete s e-mailom a heslom a na ďalšej strane pridáte svoje meno, adresu a dátum narodenia. Po tom musíte spojiť váš bankový účet s účtom Privacy.com a to tak, že sa prihlásite, čím „poskytnete“ svoje prihlasovacie údaje službe Privacy. Vaše údaje sú zabezpečené šifrovaním PCI a dáta sa posielajú cez bezpečné pripojenie TLS (SSL). Viac sa o bezpečnostných opatreniach môžete dočítať tu.

Pozri aj: 17 najužitočnejších aplikácii a služieb od Google, o ktorých ste doteraz nevedeli, že vôbec existujú

interez.sk (košo), privacy.com


Komentovať (0)