Foto: Zhuhai dan Makau (IST)/centroone.com/

Neuveriteľné stavby prekonávajúce zákony fyziky sa momentálne stavajú asi na každom kontinente.

Každý sa predbieha v tom, aby ich stavba bola tá najlepšia, najvyššia, najkvalitnejšia, najdlhšia a podobne. Do tohto boja rázne prehovorila Čína a postavila najdlhší morský most na svete.

To, že sú Číňania stavitelia svetových kvalít a vo svojich končinách majú hneď niekoľko svetových unikátov a stavieb na popredných priečkach. Inak tomu nemôže byť ani v tomto prípade, a preto sa rozhodli postaviť najdlhší morský most na svete. Samozrejme, to nebol jediným a vôbec nie hlavným dôvodom pre začatie tejto megalomanskej stavby pred 7 rokmi.

Tým hlavným dôvodom bolo skrátenie trasy z Hongkongu do mesta Zhuhaiz pôvodných troch hodín na skvelých 30 minút. Most sa stane jedným z najprepracovanejších architektonických skvostov v Ázii a zároveň aj na celom svete, a to už koncom tohto roka, kedy je plánované jeho otvorenie.

Príspevok, ktorý zdieľa @bigcheese100,


Most má celkovú dĺžku neuveriteľných 55 kilometrov. Súčasťou mostu je aj novovybudovaná platforma, cez ktorú sa bude vchádzať do tunela. Ten je situovaný v hĺbke 40 metrov pod morom a dĺžkou 6,7 kilometrov sa môže pýšiť titulom najdlhší podmorský tunel na svete.

Neuveriteľne znie taktiež množstvo železa, ktoré použili robotníci na výstavbu tohto mosta. Jedná sa približne o 420 000 ton železa. Ak si to nevieš presne predstaviť, je to váha približne 60-tich Eiffelových veží.

Podľa informácií čínskych médií a a vlády sa náklady vyšplhali na astronomických 13 miliárd €, čo je však vzhľadom na využitie a účel dobre investovaný balík peňazí.

Pozri aj: Je to poriadna drina. Týchto 15 faktov vás presvedčí, že byť Japoncom je extrémne ťažké

startitup.skdailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)