Michal Blaško / / Kultúra
Dub FX je slovenskému publiku už dobre známy. Po vystúpeniach na festivalových pódiách prichádza tento pôvodne pouličný performer so sólovou šou do Starej tržnice. Bratislavský koncert sa uskutoční už 16. októbra.

Pod umeleckým menom Dub FX sa ukrýva Ben Stanford, rodák z austrálskeho Melbourne. Svoju kariéru odštartoval pouličnými vystúpeniami, vďaka ktorým si získal priazeň množstva fanúšikov aj bez podpory nahrávacích spoločností a veľkého proma. Vo svojej tvorbe mieša hudobné žánre hip-hop, reggae či drum’n’bass a preslávil sa najmä hitmi „Love Someone“ či „Love Me or Not.“

Dub FXove živé vystúpenia charakterizuje používanie hudobnej slučky, kedy majstrovským spôsobom vytvára iba svojím hlasom hudbu, cez ktorú následne spieva, či rapuje a dáva publiku obrovskú energiu. Aj keď vo svojej domovine nie je príliš známy, svoju šou už predviedol v štyridsiatich rôznych krajinách, predal vyše 200 000 nahrávok, má viac ako pol milióna fanúšikov na sociálnej sieti Facebook a vyše 100 miliónov zhliadnutí na Youtube. Vystupoval na top svetových festivaloch ako Coachella, Sziget, Glastonbury, Woodstock, Falls či Shambala.

[youtube Bd1CUTrcy5U 720 410]

26. augusta Dub FX vydáva nový album s názvom Thinking Clear. Album bol nahrávaný počas štyroch mesiacov, no množstvo textov vzniklo počas toho, ako bol Dub FX na koncertnej šnúre. „Mám pocit, že tento album zachytáva esenciu všetkých aspektov mojej cesty. Chcel som, aby znel živo a elektronicky a tak som celý album napísal a nahral s basákom, pianistom, perkusionistom a trojčlennou dychovou sekciou,“ hovorí o albume Dub FX v oficiálnom vyjadrení.

Sólový koncert austrálskeho umelca sa uskutoční 16. októbra v Bratislave pod taktovkou Grape Agency. Vstupenky sú dostupné v predaji na www.grapefestival.sk.

TS festivalu Grape (Denisa Chylová)
Komentovať (0)