Michal Blaško / / Lokál
Vieš o dobrých projektoch vo svojom okolí? Ak sa o nich chcieš dozvedieť príď, ak nejaké poznáš a chceš ich prezentovať, si taktiež vítaný.

ArtHa tour spočíva v kočovnej ceste po Slovenských mestách. Kočovnej sa myslí, že si partia mladých ľudí zoberie spacáky, vybaví ubytovanie u kamošov, nájde vhodné priestory v rôznych slovenských mestách a následne v nich vytvorí spájanie komunít. Títo ľudia totiž prednášajú publiku, ako fungujú ich projekty týkajúce sa rôznych oblastí života od racionálneho prístupu k strave cez recykláciu až po alternatívne galérie, umenie a zbierky pre bezdomovcov.

Takto nás nechávajú nazrieť do fungujúceho systému overeného mladými ľuďmi a inšpirovať tak iných ľudí k činu. Hlavná časť ArtHa tour však spočíva v hesle “prepájanie komunít”, takže prednášanie neostane jednostranné. V každom vybranom meste vystúpia taktiež mladí ľudia, ktorí tvoria niečo v danom meste. Tieto projekty a ich tvorcovia tak môžu neskôr spolupracovať, alebo sa len niečo naučiť jeden od druhého. Všetko však bude brané “športovo” takže sa nudy báť nemusíte.

Predošlé ArtHa tours sa týkali skôr alternatívnych priestorov, táto tour sa bude týkať internátov, kedže si myslíme, že je práve na študentoch, aby zmenili a zlepšili svoje okolie. So snahou zaktivizovať ich tak vystúpime v troch slovenských mestách (Trnava, Nitra, Banská Bystrica), kde pokecáme o našich projektoch a spoznáme projekty ostatných.

12. decembra 2016 – Banská Bystrica – V-Club – Tajovského 40
13.12.2016 – Trnava – Aula ŠD Petra Pazmáňa – Rybníková 13A
14.12.2016 – Nitra – UTA – ŠD Nitra – B. Slančíkovej 1Komentovať (0)