BrightSide

Kráľovský historik odhalil znamenia kráľovnej Alžbety II., o ktorých ste určite netušili.

Kráľovná Alžbeta II. to má teda premyslené! Stačí pár signálov a jej zamestnanci presne vedia, čo majú urobiť. Kráľovský historik Hugo Vickers si všimol zopár znakov a odhalil, čo znamenajú. Prinášame vám niekoľko z nich.

Muži nikdy nepochopia, načo sú ženám kabelky. Pre ne je to však pohodlie, resp. miesto na všetky dôležité veci, ktoré musia mať pri sebe. Kabelkami však dokážu vysielať aj rôzne signály. Neveríte? Kráľovná Alžbeta II. je toho jasným príkladom. Jej obľúbeným doplnkom je kabelka značky Launer, na ktorú nedá dopustiť. Navyše ňou vysiela tajné signály, ktoré jej dokážu naozaj pomôcť.

pixabay

Ako kráľovná to má naozaj ťažké. Musí sa zúčastňovať rôznych spoločenských akcií a všetci túžia byť v jej blízkosti, aby s ňou prehodili aspoň pár slov. Určite ste aj vy zažili ten moment, keď sa s niekým rozprávate, no začnete byť unavení a chcete ísť preč. Vy sa môžete jednoducho rozlúčiť, no taká kráľovná to má trošku ťažšie. Pre takéto prípady je tu kabelka.

Kráľovský historik Hugo Vickers pre magazín People odhalil tajné gestá, ktorými kráľovná komunikuje. Niekedy naozaj stačí, keď preloží kabelku z jednej ruky do druhej a signál je na svete. Viete, čo tým chce povedať? Toto gesto znamená, že je pripravená ukončiť konverzáciu. Okrem tohto znaku má v zálohe ešte dva. Ak umiestni kabelku na stôl na konci nejakej významnej udalosti, znamená to, že je pripravená odísť.

Kráľovná na tajné signály používa aj svoj svadobný prsteň. Ak nim začne krútiť, znamená to, že by bola najradšej, ak by odišla od práve prebiehajúceho rozhovoru. Len si predstavte tú situáciu. Kráľovná sa ocitá v rozhovore, ktorý je nudný, trvá príliš dlho alebo je pre ňu nepríjemný. Nemusí si vymýšľať žiadne výhovorky, stačí, keď pošle signál. Pomocou preloženia svojej kabelky do druhej ruky, privolá svoj kráľovský personál. Ten zasiahne a kráľovnej predstaví ďalšieho hosťa.

today.com

Už od roku 1968 nosí kráľovná Alžbeta kabelky značky Launer. Tu prvú dokonca dostala ako dar. Všetky ostatné sú ušité na mieru a dokonca s predĺženými uškami. Aj to má svoje vysvetlenie. Pri podávaní rúk sa nemôže stať, že sa jednoducho zapletie. V kabelke nosí zrkadlo, puzdro na okuliare, ale aj vreckovku.

Pozri aj: Niektoré nedávajú žiadny zmysel. 16 pravidiel modernej etikety, o ktorých ste doteraz nevedeli

interez.sk (Anna Zábojníková), dailymail.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články