Dnes je Parišková už zdravá a hoci má negatívne príznaky po liečbe, nič neľutuje. “Samozrejme, prišli všetky tie negatíva, pred ktorými ma varoval docent Drgoňa. Ale ja som povedala, že mi je jedno, že budem mať problémy s nechtami, že už nikdy nebudem mať vlasy ako som mala, aj keby mi vôbec nedorástli, len chcem žiť. Lebo proste mám tu ľudí, ktorých milujem, mám tu tri malé deti a chcem tu zostať,” vysvetlila moderátorka.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
“Nech som aj holohlavá, nech nemám nechty. Aj mi to úplne rozhodilo hormóny. Pribrala som ako mnohí pacienti, ktorí majú túto liečbu. Ale aj keď som vyviazla, bola som oslabená, zle som sa cítila, tá únava a všetky tie ďalšie veci, to je všetko v poriadku, len treba proste prežiť. To je základná vec,” prezradila, ako to vnímala.
Moderátorka priznala, že vďaka rakovine sa naučila vnímať veci inak. “Naučila som sa rozlišovať podstatné od nepodstatného,” vysvetlila a dodala, že sa naučila neriešiť veci, ktoré nevie ovplyvniť a nestresovať sa nimi.
Žije naplno, lebo…
“To, že je niekto vyliečený a je v remisii, ešte nie je koniec cesty. Musíme byť v strehu, pretože lymfóm sa veľmi rád vracia, takže v strehu som aj ja,” vysvetlila Parišková o sebe aj iných pacientoch s touto diagnózou.
Moderátorka tiež spomenula, ako jej brat kázal, aby sa šetrila. Ona má však iný pohľad na všetko, čo robí a vie, prečo s tým neprestane. “Ja sa cítim úprimne ako dlžník. Ja som dúfala, že sa dožijem päťdesiatky, a to bola moja méta. Teraz mám 51, takže už vlastne presluhujem, už som ešte nadplán,” povedala.
“Je to pre mňa nadplán a cítim sa dlžníkom. Mám pocit, že ma tu Pán Boh zachoval napriek tomu, že som už aj predala byt, proste som sanovala dlhy počas liečby, aby neostal manžel zadlžený. Ja som sa naozaj pripravovala na tú smrť a som si povedala, že keď neumriem, tak budem milo prekvapená, lebo som to takto pragmaticky poňala,” dodala Parišková.
Teraz moderátorka “spláca svoje dlhy” a snaží sa deliť o radosť zo života so svojimi blízkymi a tiež ďalšími pacientami, s ktorými sa stretáva.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty












Nahlásiť chybu v článku