Foto: TASR - Jakub Kotian/ Facebook - Peter Pollák jr.

Politikom sa dlhodobo nepáči satirická stránka Zomri.

Denník N informoval, že extrémista Daniel Bombic mal na sociálnej sieti zverejniť fotku dieťaťa jedného z administrátorov satirického webu Zomri, ako aj ďalšie údaje. Proti Zomri sa postavilo viacero politikov, Taraba web označil za nástroj hejtu.

Politici, vrátane Andreja Danka, chcú ukončiť fungovanie webu Zomri. Ten ju označuje za extrémistickú a podľa Denníka N ju dokonca nepriamo spája s útokom na Roberta Fica. Jemu, ale aj ďalším, prekáža už samotný názov webu, ktorý podľa nich vyjadruje násilie. Je možné, že Andrej Danko chce prostredníctvom štátnych orgánov ovplyvniť samotnú Metu, aby proti Zomri zakročila. Administrátori podľa neho porušujú zákony.

Podľa Tarabu by sa webom mali zaoberať orgány činné v trestnom konaní. Tie by sa ale podľa všetkého mali opäť pozrieť aj na extrémistu Daniela Bombica, ktorý mal podľa informácií Denníka N na sociálnej sieti Telegram zverejniť údaje týkajúce sa administrátorov Zomri, vrátane fotografie dieťaťa jedného z nich. Administrátorov označuje za potkanov a tvrdí, že prichádza ich čas. Polícia sa pre Denník N vyjadrila, že sa zaoberá všetkými nenávistnými prejavmi a príspevkami a bude konať nekompromisne.

Uložiť článok

Najnovšie články