Foto: facebook.com (Polícia Slovenskej republiky)

Matej Mensatoris / / News
Objavená anakonda žltá, mala skoro dva metre.

Keď sa bol fotograf Tomáš Hulík prejsť po prírode neďaleko Stupavy, ani vo sne by ho nenapadlo, čo objaví. Na zemi ho zaujal had, ktorý bol identifikovaný ako anakonda žltá. Had bol už mŕtvy, s najväčšou pravdepodobnosťou zahynul kvôli chladnému počasiu na ktoré nie je zvyknutý. Keďže exotický plaz je radený do kategórie medzi nebezpečných živočíchov, prípadom sa začala zaoberať aj polícia.

Tomáš na svoj facebook napísal: „Ideme si tak po prírode neďaleko Stupavy a zrazu tam anakonda žlta!!! Asi novy druh pre slovenskú prírodu…“


Polícia Slovenskej republiky uviedla  že podľa predbežných informácii je to anakonda žltá, ktorá môže mať dĺžku 3 až 5 metrov. Tento konkrétny had teda nebol ešte vo veľkosti, do ktorej môže dorastať. Neskôr polícia uviedla, že anakondu niekto vyhodil na istú smrť, keďže aj podľa vyjadrenia veterinárky, takýto had neprežije zimné počasie.


Ako objaviteľ exotického plaza, Tomáš Hulík uviedol, dúfa, že toho človeka čo anakondu vypustil, polícia vypátra a náležite potrestá. Chov takýchto zvierat podlieha regulácii a keďže had nemal čip, nájsť majiteľa bude náročné.

Pozri aj: Muž zápasil o život s 8-metrovým pytónom. Dedinčania hada po súboji vystavili na obdiv, následne ho rozkrájali a zjedli

facebook.com
0
Komentovať (0)