Foto: facebook.com (Joel D Makonnen)

Petra Sušaninová / / Série
Nejedno z dievčat v detstve snívalo o tom, že sa raz stane princeznou.

Tejto žene sa detský sen mnohých splnil. Američanka Ariana Austin sa vydala za princa Etiópie, Joela Makonnena, v okázalom ortodoxnom kresťanskom kostole. Obradu sa nezúčastnil jeden, ale rovno 13 kňazov a vyzerala skutočne ako z rozprávky.

Aj keď rozprávky sa väčšinou nezačínajú v nočnom klube vo Washingtone DC. Práve na tomto nezvyčajnom mieste však Ariana Austin stretla princa Etiópie, ktorý sa napokon stal aj jej manželom. Ariana, ktorá má 33 rokov a v tom čase sa zabávala s priateľkami v klube Pearl nightclub, keď za nimi prišiel 35 ročný Joel Makonnen.

Pre The New York Times sa Joel k ich prvému stretnutiu v nočnom klube vyjadril nasledovne: „Povedal som jej: Vy vyzeráte ako modelka z reklamy na Bombay Sapphire. Ani nie o päť minút neskôr som jej povedal: Ty sa staneš mojou priateľkou.“

Posted by Joel D Makonnen on Dienstag, 12. September 2017

Čo v tú noc pred 12 rokmi o sebe neprezradil bolo, že to nebol ktokoľvek. Bol to Princ Joel Makonnen, pravnuk posledného vládcu Etiópie, cisára menom Haile Selassie I. Joel pracujúci ako právnik svojej priateľke prezradil, kým v skutočnosti je, až po niekoľkých týždňoch vážneho randenia.

Princ Joel sa narodil v Ríme po tom, čo jeho rodičia princ David Makonnen a jeho manželka, princezná Adey Imru Makonnen, boli nútení v roku 1974 utiahnuť sa do exilu po komunistickom prevrate v ich domovskej krajine.

Joelov otec ušiel z krajiny plnej krviprelievania aj preto, že v tom čase študoval na škole v zahraničí. Spolu s rodinou sa o niečo neskôr rozhodli usadiť vo Švajčiarsku. Halie Selassie, narodený ako Ras Täfäri Mäkwannin, bol 225. a zároveň aj posledným cisárom z línie panovníkov Etiópie. Meno Halie Selassie prijal až po korunovácii a v preklade znamená „Moc Svätej Trojice“. Africkej krajine vládol takmer 40 rokov, od roku 1930 až do roku 1974, kedy bol z trónu zvrhnutý. Nasledujúci rok zomrel na zlyhanie orgánov, mnoho ľudí však tejto verzii neverí a myslia si, že bol niekoľko dní predtým zavraždený.

Posted by Yirgashewa Teshome on Montag, 16. Oktober 2017

Korene kráľovskej rodiny údajne siahajú až do čias biblického kráľa Šalamúna a kráľovnej Sáby. Kráľovská svadba sa odohrala 9. septembra v ortodoxnom kresťanskom kostole v Temple Hills v Marylande za prítomnosti 13 kňazov. Kráľovská, teraz už novomanželská dvojica, mala na sebe počas obradu koruny a plášte.

Pozri aj: Tínedžerka chcela svoje panenstvo vymeniť za nový iPhone. Všetko sa však nečakane zvrhlo

independent.co.uk
0
Komentovať (0)