zdroj: Inštitút pre zodpovedné hranie

Aké hry obľubujú Slováci najviac a vedia si ustrážiť riziko?

Aj na to sa zameral prieskum Inštitútu pre zodpovedné hranie (IZH) a agentúry Focus. Viac o výsledkoch prezradil Peter Papanek, riaditeľ IZH.

Čo ukázal váš prieskum?

zdroj: Inštitút pre zodpovedné hranie

Predovšetkým, že Slováci hrajú radi a často, ale poznajú rozumnú mieru rizika a vedia si ju ustrážiť. Viac ako polovica hráčov (51 %) v prieskume uviedla, že priemerná mesačná výška vsadenej sumy do hry je menej ako 20 eur. Približne štvrtina hráčov minie medzi 21 až 50 eurami, niektorí ďalší tak do 100 eur. Iba ten malý zvyšok je ochotný vsadiť viac. Čiže neriskujú a v podstate je to pre nich vzrušujúca, ale neškodná zábava.

Ktoré peňažné hry obľubujú Slováci najviac?

zdroj: Inštitút pre zodpovedné hranie

S číselnými lotériami má skúsenosť približne 3/4 opýtaných. V obľube sú však aj kurzové stávky, hrá ich 61 % opýtaných.

Aké zaujímavé informácie ste ešte zistili?

Že hrou sa Slováci najmä zabávajú. Uviedlo to o sebe až 89 % opýtaných, pre ktorých hranie zároveň nie je zdrojom ich zárobku. Až 94 % investuje do hry výhradne svoje peniaze. Finančný limit na hru si určí vždy 88 % hráčov. To všetko svedčí o tom, že ľudia hrajú zodpovedne.

A čo rizikoví hráči?

zdroj: Inštitút pre zodpovedné hranie

Podľa zahraničných prieskumov ide asi o 3 % hráčov. Napriek tomu náš Inštitút pracuje spolu so spoločnosťami Fortuna, Niké a Tipsport na vývoji softvéru na včasnú detekciu zmeny správania konkrétneho hráča. Následne mu ponúkneme odbornú pomoc.

PR článok Inštitút pre zodpovedné hranie
Uložiť článok

Najnovšie články