Na Slovensku odštartovali ďalšie protesty, organizuje ich iniciatíva Mier Ukrajine spolu s ďalšími organizáciami. V niektorých mestách sa pridali aj politické strany. Cieľom protestov je upozorniť na ohrozenie základných demokratických hodnôt.
Zhromaždenia sa nesú v hesle: „Slovensko je Európa!“. Väčšina protestov začína o 17:00 hod. a k väčším mestám sa pridávajú aj tie v rôznych slovenských regiónoch. V súčasnosti sa už zapĺňajú viaceré námestia, v Zlatých Moravciach protestovalo od 16:00 hod. približne sto ľudí.
„Chceme jasne ukázať, že budúcnosť Slovenska nemôže byť odtrhnutá od demokratických princípov a stability v slobodnej Európe. Naše zhromaždenia predstavujú príležitosť ukázať odhodlanie ľudí chrániť hodnoty, na ktorých je moderná spoločnosť postavená,“ uviedli organizátori. Podujatie v hlavnom meste organizuje občianske združenie Mier Ukrajine, v ostatných mestách miestni občianski aktivisti a občianske platformy.
V súvislosti s verejnými zhromaždeniami polícia prijala bezpečnostné opatrenia. Situáciu priebežne monitoruje a vyhodnocuje. Polícia upozornila, že môže dôjsť k dopravným obmedzeniam. Občanov žiada, aby rešpektovali jej pokyny a boli voči ostatným ľuďom ohľaduplní.
V kostole ňou vyháňajú diabla, pôvodne bol vo fľašiach kokaín. Coca-Cola je aj dnes zakázaná v 2 štátoch sveta
Zabíjal na lodi, už je aj na pevnine: Nakaziť sa nie je jednoduché, hantavírus však môže byť nebezpečný
6-ročná menštruovala a ubližovala svojim rodičom. Adoptovali si dievča, ktoré malo byť krutou dospelou ženou
















Nahlásiť chybu v článku