Petra Vlhová, foto: TASR/AP: Charles Krupa

Gratulujeme Petra!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová má za sebou prvý skvelý výsledok sezóny. V nedeľnom slalome v americkom Killingtone skončila druhá o 2,29 sekundy za suverénnou domácou víťazkou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia bola Švédka Anna Swennová Larssonová s mankom 2,73 s.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová útočila v nedeľnom slalome na premiérové pódium v tejto sezóne Svetového pohára. V Killingtone zaostala v 1. kole za domácou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,13 sekundy, priebežne tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová mala manko 1,74 s.

Vlhová odštartovala nedeľnú súťaž v mierne veterných podmienkach s číslom 1. Hneď v úvodnej pasáži sa nevyhla viditeľnej chybe, ďalšia prišla tesne za druhým medzičasom, kde točila do jednej z bránok o čosi neskôr. Napriek tomu sa najviac priblížila k Shiffrinovej, ktorá od prvých metrov nastavovala samostatné parametre prvého kola. Po celej dĺžke dokázala skĺbiť čisté oblúky s dravosťou a na všetkých medzičasoch jednoznačne viedla. Ostatné lyžiarky mali na trati problémy a okrem Vlhovej a Holdenerovej nabrali na líderku odstup viac než dve sekundy.

„Vo vrchnej časti je úplne iný sneh, agresívny, v strmej časti je zase iný. Už na prehliadke som cítila, že lyže reagujú ináč. Potvrdilo sa to, preto som spravila aj drobné chyby vo vrchnej pasáži. V strmine som sa chytila, potom som však tiež urobila chybu a nakoniec je to sekunda za Mikaelou. Je to veľa, netreba sa pozerať moc dopredu, ale sústrediť sa na ďalšiu jazdu,“ povedala Vlhová v cieli 1. kola pre RTVS.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )