Ilustračná foto: Unsplash

Big Ben, London´s Eye či Tate Modern.

Aj toto sú pojmy, ktoré by mal pravý milovník anglickej metropoly ovládať dokonale. Či už ste niekedy Londýn navštívili alebo sa len chystáte, tento kvíz vám pomôže zorientovať sa v niektorých pojmoch, a možno sa aj dozvedieť niečo nové. Koľko toho ale už ovládate? Vyskúšajte si svoje vedomosti v našom dnešnom kvíze.

Ak sa vám tento kvíz páčil, nezabudnite si vyskúšať aj ďalšie v našej sekcii.

V ktorom londýnskom parku nájdete súkromný cintorín zvieratiek?

Foto: Unsplash

Cintorín domácich zvierat bol založený na severnom okraji Hyde Parku koncom 19. storočia. Posledný pohreb sa uskutočnil v roku 1976.

Ktorá londýnska stanica metra bola pomenovaná po známom futbalovom tíme?

Foto: Unsplash

Všetky názvy pochádzajú z futbalových tímov, avšak len Arsenalu patrí stanica metra - ostatné medzi stanicami nenájdete.

Ktorá krajina daruje každý rok Londýnu na Trafalgar Square vianočný stromček na prejav vďaky za pomoc počas druhej svetovej vojny?

Foto: Unsplash

Nóri posielajú každý rok, niekedy aj s veľkým časovým predstihom, 50 až 60 rokov starý, približne 20-metrový nórsky smrek na vyjadrenie vďaky za pomoc Nórsku počas druhej svetovej vojny.

Ako sa volá veža, v ktorej je notoricky známy zvon Big Ben?

Foto: Unsplash

Alžbetina veža, hovoro nazývaná ako Big Ben, je jednou z najznámejších londýnskych stavieb. Mnoho ľudí o tomto názve nevie a pletie si ho s názvom zvonu, ktorý sa vo veži nachádza.

Ktoré národnosti sú najčastejšími turistami po Američanoch?

Foto: Unsplash

Londýn je so svojím počtom 21 miliónov návštev ročne jedno z najatraktívnejších miest pre turistov. Okrem Američanov, Nemcov a Francúzov, ktorí tvoria hlavné čísla návštev, ho obľubujú aj Íri, Taliani či Španieli.

Ktorý z týchto výrokov o Londýne je pravdivý?

Foto: Unsplash

Vidíte dobre. Veľkomesto, ktoré väčšina z nás pozná ako Londýn, sa v skutočnosti nazýva „Veľký Londýn“, zatiaľ čo samotné "City of London" je malou časťou tejto rozľahlej metropoly. Má len 9 123 obyvateľov, a to z neho robí najmenšie mesto Anglicka. Ostatné výroky sú vymyslené.

Koľkokrát hostil Londýn Olympíjske hry?

Foto: Unsplash

Londýn hostil olympijské hry v rokoch 1908, 1948 a 2012. Letné olympijské hry v roku 2012 z neho urobili prvé mesto, ktoré hostilo moderné olympíjske hry až trikrát.

Ktoré miesto v Londýne navštívi každoročne najviac ľudí?

Foto: Unsplash

Tate Modern je najčastejšie navštevovanou atrakciou, ktorá zadarmo každoročne priláka 1,43 milióna ľudí z celého sveta. Tesne za ním nasleduje Natural History Museum s takmer 1,3 miliónmi návštev. Hoci je Buckinghamský palác medzi najatraktívnejšími lákadlami turistov, každoročne priláka len 1,1 milióna návštevníkov.

Londýn je v skutočnosti les - je tento výrok pravdivý?

Foto: Unsplash

Skutočne - podľa definície OSN možno Londýn klasifikovať ako les. Dostal sa tam kvôli jeho počtu 8,4 miliónov stromov – čiže takmer jeden strom na každého obyvateľa.

Aký zákon platí na známom Trafalgar Square?

Foto: Unsplash

V skutočnosti sa tento zákon uplatňuje už od roku 2003, a to pre veľké znečistenie, ktoré kŕmenie holubov prinášalo. Zomrieť na Trafalgar Square môžete, a to dokonca aj v kráľovskom brnení. V skutočnom svete to ale radšej neskúšajte.

Najnovšie články