Ilu: Pixabay

Matej Mensatoris / / Now U Know
Najbohatšou krajinou sveta je ázijský Katar. Čo by sa ale stalo, ak by najbohatšou krajinou bolo Slovensko?

Na úvod by sme sa mali pozrieť na to, čo vlastne bohatstvo krajín je. To je z ekonomického pohľadu definované viacerými ukazovateľmi. Najčastejšie sa posudzuje na základe hrubého domáceho produktu, ktorý v jednoduchosti sleduje, akú hodnotu obyvatelia danej krajiny za rok vyprodukovali. Bohatstvo krajiny sa však dá posudzovať aj inak, a to napríklad aj prírodným a kultúrnym bohatstvom, ktoré v tomto konkrétnom ukazovateli samozrejme zahrnuté nie je.

Ak by sme sa pozreli na bohatstvo krajín z ekonomického hľadiska, potom najbohatšou krajinou je ázijský štát Katar, ktorého územie je veľké približne ako Banskobystrický samosprávny kraj. Svoje bohatstvo získava z ťažby a spracovania ropy a zemného plynu. Druhou najbohatšou krajinou je potom Luxembursko, ktorého rozlohu by sme zase mohli prirovnať k Bratislavskému kraju. Luxembursko vďačí za svoje bohatstvo vysoko rozvinutému finančnému sektoru a bankovníctvu.

Ako by to teda vyzeralo, ak by bolo Slovensko tou najbohatšou krajinou sveta? Viac sa dozviete v našom najnovšom videu:

Pozrite si aj naše staršie videá:

Viac podobných videí nájdeš na našom YouTube kanáli.

Pozri aj: Toto šokujúce video vám ukáže, prečo skončiť s fajčením. Rozdiel medzi fajčiarskymi a zdravými pľúcami je ohromný

0
Komentovať (0)