Foto: facebook.com (The Resort)

Michaela / / Série
Ľudia s extrémnou nadváhou si konečne môžu užiť dovolenku bez komplexov či odsudzujúcich pohľadov.

Kopec jedla, kráľovsky široké postele, či švédske stoly pre ľudí, ktorí majú poriadny apetít. A to všetko bez toho, aby sa pozerali na dokonalé telá štíhlych dovolenkárov. Pre tých, ktorí celý život bez úspechu bojujú s nadbytočnými kilami, to znie ako raj na Zemi. A je to skutočne tak. V Karibiku otvorili prvý rezort, v ktorom si užijú luxusnú dovolenku ľudia s nadváhou. 

Hotelový rezort si síce zvolil celkom obyčajný názov, The Resort, ale to nevadí. Očividne našiel dieru na trhu, pretože nemá vôbec núdzu o záujemcov. Skôr naopak. Mnoho ľudí, ktorí sú zvyknutí na odsudzujúce pohľady, si vydýchlo. Konečne sa aj oni môžu obliecť do plaviek. Pre mnohých je to oslobodzujúce zistenie.

Posted by The Resort on Dienstag, 17. Oktober 2017

Hotelový rezort funguje už dva roky, a jeho majiteľ James King, je spokojný. Nájdeme ho v Elauthere na Bahamách. Na prvý pohľad sa ničím nelíši od okolitých rezortov. Teda až na jednu maličkosť. Nájdeme v ňom výlučne ľudí s nadváhou. Mnohým sa tento nápad zdá zbytočný a absurdný. Ale prečo, keď môžu byť rezorty pre nezadaných, pre rodiny s deťmi, alebo naopak len pre bezdetných, prečo by nemohli byť aj rezorty pre obéznych? Veď kde je dopyt, tam je aj ponuka, však?

Špeciálne turnusy pre ľudí od 114 do 190 kilogramov

Posted by David West on Mittwoch, 25. Oktober 2017

Každý si príde na svoje. Resort však naozaj zaujíma vaša hmotnosť. Ak sa tam budete chcieť ubytovať, hoci vážite menej než vrecko cementu, asi vás odmietnu. Pre samotného majiteľa, Jamesa Kinga, je tento rezort akási „svätyňa,“ ktorá má za cieľ chrániť obéznych ľudí pred hejtermi z okolia. Všetok nábytok, bazény či program je prispôsobené pre ľudí s nadpriemernou hmotnosťou. Takže ak vám váha taktiež ukazuje trojciferné číslo, nemusíte sa báť, že sa pod vami zlomí stolička.

Aj negatívny zážitok vás môže posunúť dopredu

Posted by David West on Mittwoch, 25. Oktober 2017

Jamesa Kinga, majiteľa rezortu, k netradičnému nápadu inšpirovala vlastná skúsenosť. Pred štrnástimi rokmi sa pod ním v jednom hoteli zlomilo jedno kreslo. Samotný personál pristupoval však k nemu veľmi necitlivo, pretože sa okamžite dožadoval náhrady škody. Táto nepríjemná skúsenosť ho síce vyšla na 150 dolárov, avšak inšpirovala ho k nápadu prvého rezortu pre ľudí s nadváhou, ktorí sa na dovolenke stretávajú s nepríjemnosťami.

„Konečne môžem ísť do vody bez toho, aby sa na mňa ľudia pozerali očami plnými pohŕdania. Môžem si pokojne ľahnúť na lehátko, pretože viem, že ma udrží. A pocit súkromia? Ten je jednoducho na nezaplatenie.“ tvrdí Amie, jedna z účastníčok pobytu, ktorá si túto dovolenku nevie vynachváliť.

Každý má svoje miesto pod slnkom. A ľudia s nadváhou taktiež nie sú výnimkou.

Pozri aj: Urobí z vás úplne iného človeka. Modelky XXL veľkostí ukazujú, aký klamlivý dokáže byť Photoshop

independent.co.uk
0
Komentovať (0)