Foto: instagram.com (calliethorpe)

Tieto dve baby pri tele sa za svoj výzor rozhodne nehanbia. Práve naopak. Ukazujú, aké klamlivé môžu byť fotografie zverejnené na internete.

Základy Photoshopu, či iného programu na digitálnu úpravu fotografií, skutočne zvládne aj žiak základnej školy. Preto sa táto forma úpravy stáva čoraz obľúbenejšou. Zažíva svoj skutočný „boom.“ Možno budete prekvapení z toho, že na webových portáloch len málokedy zbadáte fotografiu, ktorá by neprešla čo i len minimálnym zlepšením. Dve obľúbené modelky sa však snažia bojovať proti trendu vytvárania ilúzii. Na Instagrame zverejnili zopár fotografií, ktoré naozaj stoja za zmienku. 

Diana Sirokai a Callie Thorpe, dve modelky typu krv a mlieko, však ukázali svoje telá bez odstránenia celulitídy, strií či znamienok. Pričom podporujú ostatné ženy, aby sa nehanbili za svoj výzor. Ženské telo je krásne také, aké je. Naozaj nepotrebuje žiadne umelohmotné zlepšenia.


Pozreli ste si pozorne vyššie uvedenú fotografiu? Asi vo vás nevyvolala žiadne zdesenie. Vidíme na nej dokonalé ženy, ktoré síce majú pár kíl „k dobru,“ no tie im rozhodne neuškodia. Práve naopak. Sála z nich pozitivita a sebavedomie. Avšak je dobré zamerať sa aj na komentár pod fotografiou. Dve kamarátky poprosili fotografa, aby digitálne upravil jednu z ich fotografií. Potom však zverejnili fotografiu, na ktorej nie je ťažké nájsť zopár rozdielov:

Celulitída, prebytočné kilá či strie. A napriek tomu obe sú krásne

instagram.com (calliethorpe)

„Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy sú neisté a neustále sa hodnotia. Celý život sú vystavované obrazmi perfektných tiel, od ktorých má väčšina žien poriadne ďaleko. Photoshop tu má určite nejaké miesto, ale ani s ním to netreba preháňať,“ tvrdí Callie Thorpe, ktorá má spolu s kamarátkou plné zuby dokonalých žien. Naučili sa mať radi také, aké sú. Nie sú dokonalé podľa merítka tohto sveta. Napriek tomu sa však stali uznávanými modelkami, ktoré sú zároveň zástankyne budovania pozitívneho vzťahu k svojmu telu.

Sú krásne. Každá svojským spôsobom

Fun fact. I don't usually like to wear prints or colour…maybe it's time for a wardrobe revamp.

A post shared by Callie Thorpe (@calliethorpe) on

Things I used to feel insecure about are my power today @photo_karizza

A post shared by D I A N A S I R O K A I (@dianasirokai) on

Because we ALL WORTH IT @lorealskin

A post shared by D I A N A S I R O K A I (@dianasirokai) on


Aj materinské znamienka či strie nás robia jedinečnými. Tak prečo proti tomu bojovať? Všetko je predsa na svojom mieste, tak je nezmyselné zaoberať sa maličkosťami. Modelky však upozorňujú aj na jednu skutočnosť, ktorú si však uvedomuje len veľmi málo žien. Aj svetové modelky, ktoré vidíme na titulkách magazínov nevyzerajú tak v bežnom živote. Možno by sme ich v skutočnosti ani nespoznali. Tiež majú ráno v očiach karpiny, trápi ich akné či ostatné (ne)dokonalosti, ktoré sú bežnou súčasťou každého smrteľníka. Pri fotení dokonalého záberu strávia v ateliéri zopár hodín, pričom aj  výsledná fotografia je výrazne digitálne upravovaná. Preto na to myslite, keď vás bude chytať depresia pri prezeraní „dokonalých“ obrázkov.

Pozri aj: Majster vo Photoshope baví internet. Ľudia mu posielajú svoje fotografie na úpravu, a on si z nich nemiestne uťahuje

independent.co.uk

 

Najnovšie články