Foto: Pixabay

Polícia Slovenskej republiky pripomína občanom, že na číslo 112 môžu poslať aj SMS.

To mohli urobiť napríklad svedkovia pri nedávnom incidente v bratislavskej MHD, keď útočníci napadli manželský pár. Je pochopiteľné, že svedkovia takéhoto či podobných incidentov majú strach, že by útočník mohol svoju agresiu obrátiť aj na nich, a aj preto sa boja na číslo 112 zavolať. No môžu poslať SMS, a tak aspoň týmto spôsobom pomôcť.

Polícia Slovenskej republiky na svojom facebooku pripomína občanom, že na číslo 112 môžu poslať aj SMS v prípade, že sa boja telefonovať. SMS-ka má byť v takom prípade stručná ale vecná a treba sa riadiť pokynmi operátora.

Je potrebné napísať hlavne čo sa stalo, napríklad že došlo k napadnutiu, a kde sa incident stal alebo stále deje. V takom prípade je podstatné poslať napríklad orientačný bod, či už križovatku, ak došlo k nehode alebo aj názov obce, či iný dôležitý a záchytný bod.

foto: maxpixel.freegreatpicture.com

Podstatné je, aby sa človek v prvom momente upokojil predtým, ako pristúpi k písaniu SMS a zvážil čo vlastne chce oznámiť. Nezabudnite, že aj takéto konanie dokáže polícii či postihnutým pomôcť aj bez toho, aby bolo nutné telefonovať. Aj keď služba funguje už dlhšiu dobu, mnohí ľudia o nej netušia a v kritických situáciách ju teda nevyužijú.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )