Daily Megabyte

Michal Blaško / / Zaujímavosti
V tomto ročnom období môžeme na svojom tele pociťovať oveľa viac únavy. To všetko sa odráža na našom zdravotnom stave a telo je viac...

V tomto ročnom období môžeme na svojom tele pociťovať oveľa viac únavy. To všetko sa odráža na našom zdravotnom stave a telo je viac náchylné na rôzne choroby, ako napríklad chrípka či nachladnutie. Chorôb pribúda a farmaceutické spoločnosti majú Vianoce, keďže sa choroby snažíme potlačiť rôznymi chemickými liekmi. Prečo však nevyužívať silu a lieky prírody, ktoré nám vedia pomôcť oveľa viac?

Všetko, čo budete pri nachladnutí, chrípke či zvýšenej teplote potrebovať, je obyčajná cibuľa. O jej rôznych účinkoch sme už písali v predchádzajúcom článku, dnes sa však pozrieme na to, ako pomocou nej znížiť zvýšenú teplotu.

Flickr | Miia Sample
Flickr | Miia Sample

Na chodidlách sa nachádza viac ako 7-tisíc nervových zakončení, ktoré majú účinky na rôzne časti tela.

Vzhľadom k tomu, že má cibuľa neuveriteľné liečivé účinky, keď si ju priložíme na chodidlá, dokáže nám pomôcť pri zmiernení rôznych bolestí, pri znížení teploty či úplnom odstránení nachladnutia. Po priložení ku koži nám dokonca pomáha čistiť krv.

Mike Mozart
Flickr | Mike Mozart

Zoberte teda starú ponožku, rozrežte cibuľu a vložte si ju na noc do ponožky, ktorú si obujete. Cibuľa bude počas noci pôsobiť na vaše nervové zakončenia a vaše telo sa bude pomaly, ale isto uzdravovať. Je to bežná prax východnej medicíny ale aj našich starých mám a siaha až do 16. storočia, postupom času sme však na ňu zabudli.

Daily Megabyte
Daily Megabyte

Ľudia, ktorí takto cibuľu používajú, na ňu nedajú dopustiť. Cibuľa pomáha uvoľňovať toxíny v našich orgánoch, najmä v pečeni. Pôsobí protizápalovo, má antibiotické účinky a má dobré výsledky v boji proti vírusom.

Ak sa teda budete niekedy cítiť pod psa a budete ležať v posteli s nachladnutím, horúčkou či chrípkou, nebojte sa vyskúšať túto metódu, nestratíte nič, môžete iba získať.Komentovať (0)