Michal Blaško / / Kultúra
Aj keď Pohoda je festival, ktorý vám prináša komfort ako v najlepšom hoteli, sú veci, ktoré si musíte zobrať so sebou.  Pohodlná obuv – po...

Aj keď Pohoda je festival, ktorý vám prináša komfort ako v najlepšom hoteli, sú veci, ktoré si musíte zobrať so sebou. 

Pohodlná obuv – po troch dňoch na Pohode sa budete cítiť, akoby ste prešli pol Slovenska, veľké vzdialenosti a veľa rozličného programu vás donútia chodiť veľa veľa kilometrov. Určite sa vám teda zídu pohodlné tenisky, ale aj sandále pri veľkých horúčavách.

topanky

Opaľovací krém a pokrievka hlavy: priestor letiska je otvorený, slnečné lúče sú skoro všade a nebezpečenstvo úpalu po celom dni na slnku je veľmi veľká.

klobuk
zdroj: pohodafestival.sk/Katarína Ácel

Nezabudnúť na teplé oblečenie. I keď je Pohoda väčšinou veľmi horúca, v noci tam býva niekedy aj veľmi chladno. Jednou z variant je nájsť si niekoho, ku komu sa pritúlite, druhou variantou je nezabudnúť na teplé oblečenie.

Vlhké servítky – možno vám tento bod príde vtipný, no predsa hygiena je dôležitá a toto vám môže “zachrániť život” nielen v Toi Toike.

Štuple do uší. Všetci to poznáme, chceme sa aspoň dve hodinky vyspať a vedľa v stanoch je partička ľudí, ktorým sa spať nechce. Štuple sú veľmi dobrým pomocníkom.

Pršiplášť a náhradné oblečenie. V letných mesiacoch je výskyt búrok viac než pravdepodobný a tak nie je výnimkou, že práve pršiplášť bude pre Vás chvíľu najlepším kamošom.

dazd

Altánok – ak sa chystáte na festival ako väčšia partia, nie je na škodu sa zložiť na altánok, ktorý si môžete umiestniť medzi stany a poslúži vám ako dobrá ochrana proti slnku, ak si potrebujete oddýchnuť, no zároveň poslúži ako dobrý bod pri hľadaní stanu.

Nábijačku na telefón. Aj keď v areáli je mnoho nabíjacích centier, občas sú všetky nabíjačky plné a vy dostanete možnosť nabiť si telefón len so svojou nabíjačkou.

Izolepa. Niečo sa pokazí? Izolepa je riešenie na všetko.

Základom je samozrejme stan, spacák, karimatka, hygienické potreby, toaleťák.

A čo si na Pohodu nevziať?

Drahé veci. Možnosť, že vám na 6Pohode vykradnú stan nie je príliš vysoká, ale nie je ani príliš nepravdepodobná. Doporučujeme teda osobné a najmä tie hodnotnejšie veci dávať do úschovní.

Sklenené fľaše sú na festivale vyslovene zakázané a to je dobre, veď kto by chcel skočiť bosou nohou na sklenený črep… Tvrdý alkohol si proste prelejte do plastových fliaš, na ten jeden deň, kým ho vypijete, mu to neuškodí.

Zvieratá. Zvieratám hluk škodí, nezabúdajte na to.

SvokruKomentovať (0)