Lukáš Mužla / / Now U Know
Ste extrovert alebo introvert? Zdá sa vám to ako ťažká otázka? Nie ste zďaleka jediný na svete. Ten, kto si o sebe povie, že...

Ste extrovert alebo introvert? Zdá sa vám to ako ťažká otázka? Nie ste zďaleka jediný na svete. Ten, kto si o sebe povie, že je jedným z týchto typov osobnosti, má v sebe asi jasno. Ostatní si zrejme radi užijú zábavu s priateľmi v hlučnom prostredí a na druhý deň si pokojne oddýchnu sami doma s knihou v ruke, alebo sa vyberú na prechádzku do prírody. Máte pocit, že vás vystihuje presne toto? Nemusíte sa obávať, nie ste vôbec čudný, práve naopak. Tento článok vám ukáže niekoľko situácií, ktoré vám ukážu, že existuje aj niečo také ako extrovertný introvert. Akí sú to vlastne ľudia?

Sú často ticho, no neznamená to, že sa nechcú rozprávať

Myšlienok majú mnoho, no nezaťažujú nimi ostatných, pretože si myslia, že ich nebudú zaujímať. V rozhovore radšej počúvajú. Vidia to ako možnosť naučiť sa od druhých niečo nové.

Za to, že sú v spoločnosti, nemusia byť jej stredobodom

Aj keď trávia veľa času v spoločnosti priateľov, netúžia byť jej stredobodom. Stačí im, že sú s nimi, to im prináša radosť. Narozdiel od introvertov však potrebujú byť s ľuďmi.

hubpages.com
hubpages.com

Radí trávia čas v dvojici

Oveľa radšej ako v partii sa títo ľudia stretnú s každým priateľom osobitne. Tieto stretnutia si užívajú. Majú možnosť spoznať každého bližšie, čo im robí radosť.

Čašto neodpovedajú na správy

Títo ľudia často nereagujú na SMS-ky či správy na sociálnych sieťach. Nie preto, že sa s Vami nechcú zhovárať, ale radšej by to urobili osobne. Keď sú sami, sú sami. Nechcú sa obťažovať internetom a odpovedať na každú správu.

betanews.com
betanews.com

Radi spoznajú nových ľudí, musia však o tom dopredu vedieť

Extrovertní introverti sa veľmi radi spoznajú s novými neznámymi ľudmi. Najlepšie sa však budú cítiť, keď im dopredu poviete, že sa chystáte zoznámiť ich s vašimi blízkymi či inými priateľmi. Potrebujú sa na takúto socializáciu vnútorne pripraviť, no nerobí im to žiadny problém.

Tenká hranica medzi samotou a osamelosťou

Títo ľudia medzi samotou a osamelosťou nerobia až taký veľký rozdiel. Ani jeden termín im nevadí. Keď sú doma sami a začnú sa cítiť osamelí, nerobia si z toho ťažkú hlavu. Veď doma je taký pokoj a kľud…

time.com
time.com

Niekedy je ťažké vylákať ich von, no stojí to za to

Ako sme spomínali pred chvíľou, doma im je príjemne, preto môže byť niekedy problém „vylákať“ ich von. V hlave si totiž prehrajú všetky scenáre ako to môže dopadnúť, ako sa im nechce a určite si nájdu nejakú výhovorku. Ak sa vám však podarí vytiahnuť ich von, bude to stáť za to a všetci zúčastnení si to určite užijú.

Nie sú ukecaní, no vedia zachrániť situáciu

Aj keď zďaleka nepatria medzi najukecanejších členov partie, majú jednú výhodou. Keďže pozorujú všetko, čo sa deje, vždy vedia správne zakročiť ak sa rozhovor uberá smerom, ktorý by niektorému priateľovi mohol byť nepríjemný. Rovnako vedia narušiť nepríjemné chvíle ticha a rozprúdia ďalší rozhovor, ktorý potom aktívne sledujú.

myfbm.com
myfbm.com

Nie sú vodcovia ani nerobia dôležité rozhodnutia, no dokážu to

Extrovertní introverti nie sú prirodzenými vodcami a nie sú ani veľmi rozvážni. Teda oni by aj boli, akurát to nedávajú najavo. Svoje názory a rozhodnutia si väčšiunou nechávajú pre seba, nechcú nimi zaťažovať ostatných. Ak si to však situácia nutne vyžaduje, nakoniec vyslovia svoj názor.

Vyžadujú pozornosť, no je im nepríjemná

Niekedy sa stane, že takíto ľudia chcú byť pochválení za svoju prácu či úspechy. Hneď na to však začnú vnútorne panikáriť, že sa celá pozornosť ide preniseť na ich osobu. Ako im vyhovieť?

law.campbell.edu
law.campbell.edu

Radi sú v spoločnosti, ale sami

Extroverný introvert si občas veľmi rád zabehne do kaviarne či obchodného centra, kde je obklopený množstvom ľudí. Rád však ide sám a napriek tomu, že je v spoločnosti, je v skutočnosti sám, čo mu vytvára prirodzenú bariéru.

Majú problém so svojou introvertnosťou

Toto sa stáva väčšinou vo väčších davoch, otvorenejších udalostiach, keď prichádza ten blbý pocit, že by sa konečne mali s dakým porozprávať a nie všetko pozorovovať a pasívne sa zapájať do dialógov.

inc.com
inc.com

Nemajú radi prázdne reči

Keď sa s vami extrovertný introvert rozpráva, určite nechce hovoriť o počasí či známkach v škole. Keď už sa s vami pustil do dialógu, chce sa o vás dozvedieť niečo zmysluplné, niečo, z čoho si bude môcť spraviť predstavu o tom, akým človekom vlastne ste.

Keď sa tvária, že majú niekoho radi, tak ho skutočne radi majú

Títo ľudia si skutočne vyberajú iba najlepších priateľov, s ktorými budú tráviť čas. Ak majú niekoho radi, tak skutočne z celého srdca. Nikdy by s niekým nekonverzovali alebo sa zabávali len preto, že musia.

thedailypedia.com
thedailypedia.com

Tak čo, našli ste sa aj vy v týchto vlastnostiach? Tiež sa vám zdá že ste akýsi druh miešanca medzi týmito dvoma typmi osobnosti? 

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), lifehack.org

0
Komentovať (0)