Ilustračná foto: Unsplash

Kým Taliansko skončilo medzi najhoršími miestami, náš sused práve naopak.

Ak premýšľate nad prácou v zahraničí, no neviete, ktorá krajina by mohla byť pre vás tým správnym rozhodnutím, Expat Insider pripravil zoznam najlepších aj najhorších miest pre rok 2022, uvádza Euronews. Vyberal spomedzi 59 krajín a jeden náš sused obstál viac než dobre. Umiestnil sa totiž medzi troma najlepšími celkovo. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Na určenie poradia respondenti hodnotili šesť faktorov od istoty zamestnania, cez možnosti kariéry až po skĺbenie práce s voľným časom. A takéto sú výsledky.

Týmto miestam sa radšej vyhnite

Trojicou najhorších miest na prácu sa stali Turecko, Taliansko a Cyprus. Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, tu je vysvetlenie.

Na tomto neblahom prvom mieste sa umiestnilo Turecko kvôli mene, ktorú krajina používa. Okrem nej boli ďalšími negatívnymi faktormi konzervatívne a prísne hodnoty na pracovisku či pracovný čas, ktorý ľudia vnímajú ako príliš dlhý.

Taliansko je obľúbenou turistickou destináciou mnohých Slovákov. Ak ste však na dovolenke uvažovali, že by ste sa sem chceli presťahovať aj natrvalo, Expart Insider vysvetľuje, že problémom v krajine je málo pracovných príležitostí.

Ilustračná foto: Unsplash

Česko v najlepšej trojke

Najlepším miestom na prácu celkovo sa stal Taiwan. Hneď po ňom nasledoval Nový Zéland a na treťom mieste náš sused — Česko.

Toto unikátne umiestnenie dosiahlo vďaka výsledkom spokojnosti s pracovným časom a rovnováhou medzi pracovným a súkromným životom. Celosvetový priemer je 43,2 hodiny práce týždenne, tu je to však menej, „len“ 41,5. Česko nie je žiadnym nováčikom v rebríčku a objavuje sa v prvej trojke už od roku 2017.

Najnovšie články