Projekt podchod je premena Popradského železničného podchodu z centra do časti Spišská Sobota. Každý deň ním prejde dosť veľa ľudí, no tento podchod má dosť negatívnu minulosť.

Práve tento projekt mení atmosféru tohto miesta a to vďaka zopár nainštalovaným prácam. Prvá výstava pozostávala z grafík projektov Know them? a Nejebem na to a bol to zároveň test či tieto práce na tomto mieste vydržia bez poškodenia. To vydržalo celý mesiac a tak sa mohla pripraviť druhá vernisáž.

Výstava pozostáva z fotografií popradských skejťákov nasnímaných v Poprade, ale aj v iných mestách či štátoch. Rád by som tak priblížil skateboarding a jeho komunitu ľuďom, ktorí sa o tento šport nezaujímajú, čo by nevadilo, no ľahko si vytvoria stereotypy o tom, že skateboarding len ničí okolie a že je to nezmyselná vec, pritom práve táto komunita sa vo viacerých mestách stará o alternatívnu kultúru, a keď si niečo zaumieni, tak to nakoniec dosiahne.

[youtube 5QY8bE9GFHA 720 410]

Táto vlastnosť je totiž pri podpore projektov, stavbe, kultúrnych podujatiach a pod. totiž veľmi dôležitá. Vernisáž sa tešila veľkej účasti, prišiel taktiež Darkslide skate team, ktorý mal tour po Slovensku, prišlo mnoho mladých aj starších, stretli sa ľudia, ktorí sa dlho nevideli a popradské komunity nachvíľu znovu ožili. To všetko nádherne doplnil koncert Dáša fon Fľaša, ktorý veľmi rád benefičným koncertom podporí každú takúto akciu a ja mu za to veľmi ďakujem. Atmosféra bola teda nádherná, po zotmení sa všetci presunuli do Haligandy, kde sa premietali skate videá, ako Kripel crew a Welcome to Bonbonistan z dielne popradských skejťákov, ale aj videá z rôznych tour partie okolo Darkslide. Pri príležitosti tejto akcie sa otvoril aj prvý popradský betónový DIY skate spot. Minirampa financovaná a postavená mladými ľuďmi, ktorá je teraz miestom, kde sa stretávajú ľudia a kde sa každý môže prísť povoziť, pokecať a nísledne si pozrieť galériu.

Igor Hanečák
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy