Foto: Instagram.com/Instagram.com

Naďa / / Film
Asi všetci vieme, že strach zarába najväčšie čiastky pre tvorcov filmov. Práve dobrý a napínavý dej s hororovými prvkami pritiahne do kín veľké množstvo divákov.

Väčšina režisérov veľmi dobre vie, že existuje len malá skupina ľudí, ktorí nemajú radi desivé filmy, z ktorých naskakujú zimomriavky. Práve vďaka veľkej obľube tohto žánru vychádza v poslednej dobe stále viac a viac hororov, ktoré majú skvelé hodnotenie a dobre sa na ne pozerá. Toto je 15 hororov, ktoré vyjdú v roku 2018 a 2019, a na ktoré sa môže tešiť každý fanúšik tohto žánru.

The Crooked Man (2018)

Soon a movie for #TheCrookedMan

A post shared by Horrors Movies Fans (@horrorsnightmares) onDiváci, ktorí poznajú horor „V zajatí démonov 2“ si určite prídu na svoje pri filme „The Crooked Man“. Tento horor je spin-off založený na jednej z postáv zo spomínaného hororu. Mike Van Waes bol najatý, aby napísal tento príbeh založený na príbehu Jamesa Wana. Práve Wan a Peter Safran budú producentmi tohto projektu.

The House that Jack Built (2018)Dej filmu „The House that Jack Built“ sa krúti okolo sériového vraha Jacka, ktorý vraždí už viac ako 12 rokov. Film opisuje aj vraždu, ktorá z neho spravila sériového zabijaka. Hlavné postavy si tu zahrajú Riley Keough a Matt Dillon. Horor bude režírovať Lars Von Trier.

The Silence (2018)

Ak máte chuť vidieť trochu fantazijný horor, určite stavte na „The Silence“, ktorý hovorí o hluchej tínedžerke, ktorá žije v New Jersey. Práve tu bola jedna kolónia netopierov infikovaná parazitným hmyzom a začali sa z nich vyvíjať nové druhy s názvom Vesps. Sú to okrídlené bytosti, ktoré napádajú ľudskú populáciu. Zvyšné zmysly, ktoré Ally ostali, využíva na obranu svojej rodiny. Spolu s ňou sa skrýva v lese, kde musia byť úplne ticho. Horor režíruje John Leonetti.

He’s Out There (2017)

Medzi horory, ktoré vyjdú ešte tento rok, patrí napríklad horor „He’s Out There“. Film rozpráva príbeh o matke a jej dvoch dcérach, ktoré sú nútené bojovať o prežitie, pretože ich sleduje psychopat. Režisér tohto hororu je Dennis Iliadis.

Winchester: The House that Ghosts Built (2018)

Tento film sa točí okolo hlavnej hrdinky Sarah Winchester, ktorej náhle a neočakávane zomrela rodina. Sarah zdedí zbrane, no po veľmi krátkom čase začne vnímať, že je prenasledovaná dušami, ktoré boli nimi zabité. Sarah sa rozhodla, že postaví veľké sídlo, ktoré by ju mohlo ochrániť pred týmito duchmi. Keď ju po čase navštívi psychiater Eric Price, aby skontroloval jej duševný stav zistí, že jej posadnutosť je veľmi pravdepodobná. Hlavné úlohy si vo filme zahrajú napríklad Helen Mirren či Jason Clarke. Film je režírovaný Michaelom a Petrom Spieringom.

Slumber (2017)

Nadprirodzený horor, ktorý si budeme môcť pozrieť ešte tento rok, hovorí o invázií démonov, ktorí sa živia nočnými morami ľudí. V hlavnej úlohe môžeme vidieť Maggie Q či Willa Kempa. Režisér je Jonathan Hopkins.

Delirium (2018)

Hororový triler s názvom „Delirium“ je o mužovi, ktorý sa dostal z psychiatrického ústavu a vracia sa do domu, ktorý zdedil po rodičoch. Po chvíľke však zistí, že dom jeho rodičov je strašidelný. Hlavné postavy si zahrajú Topher Grace a Patricia Clarkson. Film režíruje Dennis Iliadis.

Mom and Dad (2018)Ďalší hororový thriller hovorí príbeh o dospievajúcej dievčine a jej malom bratovi, ktorí musia prežiť nasledujúcich 24 hodín, počas ktorých boli ich rodičia ovplyvnení a chcú im ublížiť. V hlavnej roli tu môžete vidieť Nicolasa Cage a Selmu Blair. Režisérom tohto filmu je Bryan Taylor.

Gremlins 3 (2019)

Posledný film zo série „Gremlins“ je naplánovaný na rok 2019, no nie je o ňom známe takmer nič. Prvý film bol nakrútený v roku 1984 a druhý v roku 1990. Jediné čo je známe je vyjadrenie Chrisa Columbusa, ktorý povedal, že má pripravený temný a desivý scenár.

V zajatí démonov 3 (2019)

Tenez vous prêts ! 😱 #conjuring3 #theconjuring #horror #movie #cinema #comingsoon #cantwait #fear #awesome

A post shared by Gossip Room (@gossiproomoff) onFanúšikovia filmov „V zajatí démonov“ si prídu v roku 2019 na svoje. Jeden z najočakávanejších hororov bude zasadený do 80-tych rokov minulého storočia a je isté, že v ňom budú zohrávať hlavné postavy Ed a Lorraine Warrenoví. Bližšie informácie o príbehu však ešte neboli zverejnené.

Mama 2 (2018)

Vďaka úspechu hororu Mama z roku 2013, ktorý zarobil približne 147 miliónov, bolo jasné, že príde aj jeho pokračovanie, ktoré by malo vyjsť v roku 2018. Bližšie informácie o filme ešte neboli zverejnené, no režírovať film by mal Dennis Widmyer a Kevin Koltsch.

Nezhasínaj 2 (2018)

Who is ready? #LightsOut2

A post shared by Terrifying Posts 👽 (@terrifyingposts) onOficiálne pokračovanie obľúbeného hororu „Nezhasínaj“ z roku 2016 príde už budúci rok. Prvá časť filmu zarobila neuveriteľných 150 miliónov dolárov, pričom rozpočet bol len 5 miliónov. Informácie o príbehu ešte neboli odkryté, no očakáva sa, že tento horor bude veľmi zaujímavý.

IT: Chapter 2 (2019)

youtube.com

Asi nie je žiadnym prekvapením, že tak úspešný horor ako je „It“ bude mať aj pokračovanie. To by malo prísť v priebehu roku 2019. Nasledujúci film bude zasadený do prostredia o 27 rokov po udalostiach v prvej časti. Na horor sa tešia milióny divákov a filmový štáb má čo robiť, aby dokázal priniesť tak dobrý horor, ako bol prvý. Režisérom filmu je Andy Muschietti.

Insidious: The Last Key (2018)

Spoločnosť Universal Pictures prichádza s ďalším pokračovaním Insidious, ktorý príde do kín hneď na začiatku roka 2018. „Insidious: The Last Key“ sa považuje aj ako štvrté pokračovanie. Prvé tri filmy boli pustené do kín v rokoch 2010, 2013 a 2015 a spolu zarobili takmer 372 miliónov dolárov. Vďaka dobrému hodnoteniu a obľube u divákov sa predpokladá, že aj ďalšiu časť si pozrie veľmi veľa fanúšikov.

The Nun (2018)Warner Brothers Pictures príde v roku 2018 aj s novinkou s názvom „The Nun“. Práve tento horor bude akoby príbehom, ktorý odhaľuje, čo sa stalo predtým, ako vyšiel do kín film „V zajatí démonov 2“. Film je o mladej mníške, ktorá spáchala samovraždu v kláštore v Rumunsku. Dvaja kňazi tak idú do Vatikánu, kde musia pomáhať vyšetrovaniu. Nielenže riskujú svoj život, ale takisto aj svoju vieru a dušu.

Pozri aj: 5+ tipov na to, ako z vianočného večierka neurobiť totálnu frašku

thecinemaholic.com
Komentovať (0)