Foto: Unsplash

Airbnb zároveň oznámila, že zruší nariadenie, ktorým sa obmedzovalo prenajatie jedného ubytovania pre maximálne 16 osôb.

Americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom krátkodobého ubytovania, natrvalo zakáže vo svojej ponuke domov organizovanie večierkov. V utorok o tom informovali jej predstavitelia. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Spoločnosť po prvý raz dočasne zakázala organizovanie večierkov v ponúkanom ubytovaní v auguste 2020. Týmto krokom chcela spomaliť šírenie nákazy novým druhom koronavírusu. Odvtedy sa počet hlásení o neoprávnených večierkoch znížil o 44 percent.

Väčšie domy sa budú môcť prenajímať až do úplnej obsadenosti

Airbnb zároveň oznámila, že zruší nariadenie, ktorým sa obmedzovalo prenajatie jedného ubytovania pre maximálne 16 osôb. Odteraz sa väčšie domy v ponuke budú môcť prenajímať až do úplnej obsadenosti.

Spoločnosť Airbnb začala s uplatňovaním prísnejších nariadení týkajúcich sa večierkov vo svojich ponúkaných domoch a bytoch ešte v roku 2019. Zakázala ponuku tzv. „párty domov“, ktoré porušovali zásady dobrého susedského spolunažívania.

Počas koronavírusovej pandémie spoločnosť odstránila zo svojich vyhľadávacích filtrov možnosti „vhodné na večierky“ a „povolené organizovanie večierkov a osláv“. V roku 2021 Airbnb zakázala používanie svojej platformy viac ako 6600 hosťom a hostiteľom, ktorí zákaz večierkov porušili.