Foto: Microsoft

Po viac ako 20-rokoch sa fanúšikovia počítačovej hry Age Of Empires konečne dočkali! Už čoskoro si zahrajú jej vynovenú verziu.

Jedna z najznámejších a najobľúbenejších strategických hier, pri ktorej nejeden fanúšik strávil celé hodiny, sa po viac ako 20 rokoch vracia. Age Of Empires: Definitive Edition uzrie svetlo sveta už čoskoro a jej prvá multiplayerová beta verzia bude dostupná pre všetkých celkom zdarma. 

Od doby kamennej až po ranný novovek. Séria real-time strategických hier s názvom Age Of Empires nejedného hráča naučila viac ako hodiny dejepisu, na ktorých sa mu dávať pozor veľmi nechcelo. Antické Grécko, staroveký Rím, stredoveká Európa, Blízky Východ, Afrika či dobýjanie Južnej Ameriky v období ranného novoveku. To všetko sme mohli zažiť v legendárnej počítačovej hre z dielne spoločnosti Microsoft od roku 1997 do roku 2005, kedy vyšla posledná tretia časť tejto série. Odhliadnuc od datadiskov sa až teraz v roku 2018 svet dočká veľkej novinky.

Age Of Empires: Definitive Edition bude mať s prvotinou z roku 1997 veľa spoločného, napriek tomu prinesie nový, dokonalejší zážitok. Detailné grafické spracovanie v rozlíšení 4K, online hranie cez LAN i Xbox Live, nový soundtrack či rozprávač, pred každou jednou misiou, ktorú si v hre zahráte. Vylepšený je aj pohyb jednotiek, zvýšené je množstvo jednotiek, ktoré môžete vyrobiť a oproti pôvodnej verzii ich môžete vyrábať niekoľko v sérii. Hra má obsahovať celkom 16 rôznych civilizácií, s pomocou ktorých sa s históriou popasujete v 10 rôznych kampaniach.

Pôvodný dátum vydania sa z jesene 2017 nakoniec presunul do roku 2018. Finálnym dátumom je 20. február, kedy bude hra dostupná pre všetkých nadšencov za pomerne rozumnú cenu 20 dolárov (asi 16,30€). Už od 29. januára však môžete získať multiplayerovú beta verziu a to úplne zadarmo. Stačí sa len zapísať medzi záujemcov na oficiálnej stránke Age Of Empires.

Pozri aj: Naše mozgy komunikujú medzi sebou podobne ako Wi-Fi. Vedci odhalili, že šiesty zmysel nemusí byť podvrhom

pcgamer.com
Príbehy
0
Komentovať (0)