Ruská polícia zadržala primára a dočasného vedúceho jednotky intenzívnej starostlivosti v sibírskej nemocnici, kde tento mesiac zomrelo deväť novorodencov, informovala v stredu ruská prokuratúra.
Vyšetrovací výbor uviedol, že dvojica čelí obvineniam z nedbanlivosti a zo zabitia z nedbanlivosti. Presné príčiny úmrtí v Novokuzneckej pôrodnici č. 1 zatiaľ nie sú známe, no regionálne zdravotnícke úrady informovali, že všetky deti trpeli rôznymi ochoreniami prenesenými počas pôrodu alebo tehotenstva.
„Od 4. do 12. januára 2026 zomrelo v Novokuzneckej pôrodnici č. 1 deväť novorodencov v dôsledku toho, že podozriví vykonávali svoje pracovné a odborné lekárske povinnosti nekvalitným spôsobom,“ informoval vyšetrovací výbor.
Prípad opäť upozornil na chronický nedostatok personálu a podfinancovanie ruského zdravotníctva a vyvolal pobúrenie medzi politikmi aj na sociálnych sieťach. Prokremeľská poslankyňa Jana Lantratovová na sieti Telegram napísala: „V čase demografickej krízy nechať zomrieť v jednej pôrodnici v takom krátkom čase niekoľko novorodencov, je protištátny zločin.“
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve













Nahlásiť chybu v článku