Najmenej dve obete na životoch si vyžiadal ruský dronový útok v oblasti Černihivu na severe Ukrajiny. O život prišli dvaja zamestnanci energetického závodu, uviedol v sobotu tamojší úrad civilnej obrany. TASR informuje podľa agentúry DPA.
Podľa úradu zasiahli drony servisné vozidlá spoločnosti. Jeden z mužov zomrel priamo na mieste útoku, druhý svojim zraneniam podľahol neskôr v nemocnici. Ďalší štyria zamestnanci závodu utrpeli zranenia. „Napriek nebezpečenstvu opakovaných úderov pokračujú posilnené záchranné zložky Černihivu ďalej vo svojej práci, aby pomohli zasiahnutým a odstránili následky ruských útokov,“ dodala tamojšia civilná obrana vo vyhlásení.
Ukrajinské letectvo medzitým spresnilo, že Rusko v noci na sobotu útočilo na územie Ukrajiny dovedna 78 dronmi, pričom 54 z nich sa podarilo zostreliť alebo zneškodniť. Viac než 20 dronov zasiahlo ciele v šiestich rôznych oblastiach, píše DPA.
6-ročná menštruovala a ubližovala svojim rodičom. Adoptovali si dievča, ktoré malo byť krutou dospelou ženou
Za menej ako minútu z neho prakticky nič neostalo. Tragédia Hindenburgu spôsobila koniec éry vzducholodí
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli














Nahlásiť chybu v článku