Na ropnú rafinériu Krasnodar v Krasnodarskom kraji a ropnú rafinériu Syzraň v Samarskej oblasti v Rusku zaútočili v noci na sobotu ukrajinské drony. Ako informuje web Ukrajinská pravda, oznámil to ukrajinský generálny štáb.
Ukrajinská armáda operuje „v rámci znižovania útočného potenciálu nepriateľa a komplikovania zásobovania vojenských jednotiek okupantov palivom,“ vyhlásil generálny štáb. Ropná rafinéria Krasnodar ročne vyrába tri milióny ton ľahkých ropných produktov, a to benzínu, nafty a leteckého paliva. Palivo dodáva ruskej armáde.
Viac z témy Vojna na Ukrajine:
Ropná rafinéria Syzraň produkuje benzín, naftu, letecký petrolej a vykurovací olej. Začiatkom augusta tohto roka bola jej výrobná kapacita 8,5 milióna ton ročne.

Odporúčané články
Husajnovi vyvíjal zbraň, akú nemal žiadny štát na svete. Superdelo Veľký Babylon nedokončil, popravili ho tajné služby
Pľúca novorodencov sa menili na kameň, nikdy sa to nemalo stať. Najväčší národný škandál pochoval 1 810 ľudí
Alisa je Ruska z najchladnejšieho mesta na svete: Priemerný plat je tu 850 eur, byt si prenajmeš aj za 229 eur
V Sandorfe z Na nože za obed pre dvoch nezaplatíte ani 16 eur. Podľa šéfa IĽP môžeme byť nepriamo terčom útokov Iránu
Skúsený pilot urobil dve podivné chyby: Stratený let MH 370 je dodnes najväčšou leteckou záhadou v histórii
62-ročného vraha sledovali na TikToku tisíce: Stretol sa so ženou a zrazu zmizla, zabíjal brokovnicou
Dievča so zdeformovanými kolenami: Týždenne zarábala 6-tisíc, ľudia sa jej smiali, mysleli si, že je napoly ťava
Vladislava je robotníčka na stavbe: V niektorých firmách sú slabo platení aj muži, nieto ešte ženy. Práca ma baví
Generál Macko v 1 na 1: Ficova vláda čaká, kým Irán odpáli rakety na Európu a až potom zvolá bezpečnostnú radu?









Nahlásiť chybu v článku