Záchranári doposiaľ nenašli žiadnych preživších na mieste štvrtkovej havárie dopravného lietadla v Amurskej oblasti na ruskom Ďalekom východe. Na palube stroja sa pravdepodobne nachádzalo 49 ľudí. Informovali o tom ruské agentúry TASS a Interfax s odvolaním sa na ministerstvo pre mimoriadne situácie, píše TASR.
„Pozemná záchranná jednotka ruského ministerstva pre mimoriadne situácie prehliada miesto nehody a vykonáva pátracie operácie. Podľa aktuálnych informácií nie sú žiadni preživší,“ uviedla agentúra TASS. Zložky prišli na miesto až po niekoľkých hodinách od objavenia lietadla typu An-24, ktoré prevádzkovala spoločnosť Angara.
Lietadlo nevyslalo tiesňový signál
Dôvodom bol ťažko dostupný lesnatý terén. Trosky stroja objavil pátrací vrtuľník približne 16 kilometrov od mesta Tynda na východe krajiny, ktoré malo byť aj cieľovou destináciou spoja.
BREAKINGNEWS: Russian An-24 Aircraft Crashes Near Tynda, All 49 Feared Dead.
The wreckage of a Russian An-24 plane, carrying 49 people, has been discovered approximately 15 km from the city of Tynda in the Amur region.
Authorities fear there are no survivors. pic.twitter.com/8JG2x1VdFS
— CommunitY13⑤➐ (@Community1357) July 24, 2025
Lietadlo operovalo na trase Chabarovsk – Blagoveščensk – Tynda. Ruské letecké úrady vo štvrtok ráno oznámili, že stratili kontakt s lietadlom, ktoré sa neohlásilo na určenom kontrolnom bode, a následne začali s pátracou akciou. Podľa úradov zmizlo z radarov po začiatku druhého pokusu o pristátie. Lietadlo nevyslalo pred zmiznutím žiadny tiesňový signál.
Vyšetrovanie už začalo
Gubernátor Amurskej oblasti Vasilij Orlov informoval, že na palube sa nachádzalo 49 osôb – 43 cestujúcich a šesť členov posádky. Čísla sa však rôznia. V oblasti bol vyhlásený stav núdze s cieľom koordinovať prácu všetkých zložiek a mobilizovať všetky sily.
50 people, including five children, were on board a Russian An-24 passenger plane when it crashed in the Amur region close to the China border. There are no survivors. Burning wreckage was spotted by a rescue helicopter. #Russia #RussiaPlaneCrash #AngaraAirlines #Amur #Russian pic.twitter.com/zayHh45360
— ViralVolt🟦 (@ViralVolT1) July 24, 2025
Ruské úrady už začali vyšetrovanie. Ako možná príčina havárie sa zatiaľ uvádza chyba posádky počas pristávania v zníženej viditeľnosti, no vyšetrovatelia pracujú s viacerými verziami.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty












Nahlásiť chybu v článku