Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair oznámila za 1. kvartál súčasného obchodného roka viac než zdvojnásobenie čistého aj prevádzkového zisku. Výsledky podporili vyššie ceny leteniek a zároveň rast počtu cestujúcich. V pondelok zverejnené údaje aerolínií priniesli agentúry DPA, AFP a Reuters.
Ryanair uviedol, že čistý zisk za 1. štvrťrok obchodného roka 2025/2026, čo predstavuje obdobie od apríla do konca júna, dosiahol 820 miliónov eur. To je viac než dvojnásobok v porovnaní so ziskom na úrovni 360 miliónov eur za 1. kvartál 2024/2025. Výsledky výrazne prekonali očakávania analytikov, ktorí počítali s rastom zisku na 716 miliónov eur.
Veľmi silné obdobie
Na viac než dvojnásobok úrovne spred roka vzrástol aj zisk pred zdanením. Dosiahol 930 miliónov eur, zatiaľ čo pred rokom predstavoval zhruba 400 miliónov eur. Podobne aj prevádzkový zisk sa zvýšil z 365,7 milióna na 913,3 milióna eur. Prevádzkové tržby dosiahli 4,34 miliardy eur oproti 3,63 miliardy eur v 1. kvartáli obchodného roka 2024/2025.
Prispelo k tomu zvýšenie počtu cestujúcich a cien leteniek. Počet pasažierov vzrástol v 1. štvrťroku medziročne o 4 % na 57,9 milióna a priemerná cena leteniek sa zvýšila o 21 %. Spoločnosť zároveň oznámila, že výsledky ovplyvnil aj fakt, že veľkonočné sviatky pripadli tento rok na apríl. Tento faktor sa odrazil aj na výsledkoch za 1. štvrťrok 2024/2025, keďže v minulom roku boli tieto sviatky v marci.
Odborníčka na závislosti Bára: Ak si človek nechce pomôcť sám, neprinútite ho. Suchý február môže byť začiatok
Milovníčka dinosaurov Monika: Jurský park je fikcia plná mutantov. Ak by prežili, my by sme tu neboli
Nikola a Hana dali výpoveď a odišli na Zanzibar. V podniku z novej časti Na nože sme sa najedli až na druhý pokus
Najobávanejšia žena histórie: Kráľovnej Boudici sa báli aj Rimania, jej besné plienenie prirovnávajú ku skaze Pompejí
Žena napísala odkaz a pred rokmi sa vyparila: Má zvláštnu poruchu pamäti, rodina po nej pátrala už dvakrát
Slovákov straší fenomén pracujúcej chudoby. Nemecké platy podľa analytika môžeme mať, zmeniť sa musí zásadná vec
Nastúpili do lietadla, po chvíli boli mŕtvi. Letecká katastrofa tímu Manchester United patrí medzi najhoršie v histórii
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože








Nahlásiť chybu v článku