Ukrajinské vzdušné sily v pondelok úspešne zasiahli veliteľské stanovište 81. samohybného delostreleckého pluku ruskej armády v okupovanej Chersonskej oblasti.
Referuje o tom web espreso.tv s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl na Facebooku.„Vďaka profesionálnym schopnostiam ukrajinských pilotov bola betónová konštrukcia úplne zničená. Straty sa momentálne zisťujú,“ uviedol generálny štáb s tým, že Rusi mohli počas jedného ukrajinského útoku prísť až o 30 vojakov.
Podľa ukrajinskej armády táto akcia výrazne podkopala schopnosť ruských jednotiek viesť bojové operácie v oblasti. „Piloti vzdušných síl budú pokračovať v ničivých úderoch proti nepriateľovi, kým neopustí výsostné územie Ukrajiny,“ zdôraznilo ukrajinské letectvo, ktoré tiež v pondelok zasiahlo komplex skladov ruskej armády v Kurskej oblasti.
Nastúpili do lietadla, po chvíli boli mŕtvi. Letecká katastrofa tímu Manchester United patrí medzi najhoršie v histórii
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne









Nahlásiť chybu v článku