Pod umeleckým menom Dub FX sa ukrýva Ben Stanford, rodák z austrálskeho Melbourne. Svoju kariéru odštartoval pouličnými vystúpeniami, vďaka ktorým si získal priazeň množstva fanúšikov aj bez podpory nahrávacích spoločností a veľkého proma. Vo svojej tvorbe mieša hudobné žánre hip-hop, reggae či drum’n’bass a preslávil sa najmä hitmi „Love Someone“ či „Love Me or Not.“
Dub FXove živé vystúpenia charakterizuje používanie hudobnej slučky, kedy majstrovským spôsobom vytvára iba svojím hlasom hudbu, cez ktorú následne spieva, či rapuje a dáva publiku obrovskú energiu. Aj keď vo svojej domovine nie je príliš známy, svoju šou už predviedol v štyridsiatich rôznych krajinách, predal vyše 200 000 nahrávok, má viac ako pol milióna fanúšikov na sociálnej sieti Facebook a vyše 100 miliónov zhliadnutí na Youtube. Vystupoval na top svetových festivaloch ako Coachella, Sziget, Glastonbury, Woodstock, Falls či Shambala.
[youtube Bd1CUTrcy5U 720 410]
26. augusta Dub FX vydáva nový album s názvom Thinking Clear. Album bol nahrávaný počas štyroch mesiacov, no množstvo textov vzniklo počas toho, ako bol Dub FX na koncertnej šnúre. „Mám pocit, že tento album zachytáva esenciu všetkých aspektov mojej cesty. Chcel som, aby znel živo a elektronicky a tak som celý album napísal a nahral s basákom, pianistom, perkusionistom a trojčlennou dychovou sekciou,“ hovorí o albume Dub FX v oficiálnom vyjadrení.
Sólový koncert austrálskeho umelca sa uskutoční 16. októbra v Bratislave pod taktovkou Grape Agency. Vstupenky sú dostupné v predaji na www.grapefestival.sk.
TS festivalu Grape (Denisa Chylová)
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu
Finančný poradca Kravár o hypotéke na bývanie: V troch prípadoch môže byť ťarchou. Je reálna aj s príjmom 700 eur
Krimiseriály už nemajú ďaleko od reality: Expert zo SAV vysvetľuje, ako DNA pomáha polícii odhaľovať páchateľov
Bývalý detektív Vachálek o vražde Remiáša: Ľudia sa už pravdu nedozvedia, pre politikov je to pohodlnejšie
Z muža vybral zaživa vnútornosti, plynovanie vychudnutých žien ho vydesilo. Lekár dostal od prezidenta milosť
Slováci chcú Sephoru aj svetoznámy diskont. Viacerým reťazcom sa u susedov darí, my ich zatiaľ nemáme












Nahlásiť chybu v článku