Koncom týždňa vpadne do Európy studený vzduch. Teploty môžu klesnúť v noci na niektorých miestach aj na mínus 20 stupňov Celzia a môže ísť o najsilnejšie mrazy aktuálnej zimy. Na sociálnej sieti na to upozornil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
“Ako dlho u nás zotrvá, sa ešte presne predpovedať nedá, ale vzhľadom na rozsah vzduchovej hmoty a tlakovej výše, ktorá vznikne v studenom vzduchu nad veľkou časťou Európy, nepôjde o krátkodobé ochladenie,” uviedli meteorológovia.
SHMÚ dodal, že pred vpádom studeného vzduchu na Slovensko môžu prísť aj snehové zrážky. Sústredené však budú najmä na severe krajiny. Sneh v iných častiach Slovenska je zatiaľ podľa ústavu otázny.
Odporúčané články
Lukáš ukazuje, ako cestovať lowcost: Chorvátsko je v letnej sezóne drahé, odporúčam Albánsko či Gruzínsko
Navštívili sme rozárium, ktoré je unikátom: Je zadarmo a ruže ako tam nikde inde na Slovensku nenájdete
Boli sme na poľskej Sahare: Pohyblivé duny nás očarili, takúto púštnu krajinu inde v Európe nenájdete
Barča a Marek sa vybrali na cestu okolo sveta v dodávke. Zuzanu a Juraja vyšla svadba v zahraničí 6 600 eur
Marek vyrába veci z kože: Krokodíl stojí aj 800 €. V obchodoch často zavádzajú, zákazník to nerozozná
Berlusconi organizoval orgie s dievčatkami, o Obamovi hovoril ako o opálenom chlapcovi. Jeho život bol škandalózny













Nahlásiť chybu v článku