Predseda Úradu geodézie, kartografie a katastra (ÚGKK) SR Juraj Celler sa v pondelok vzdal funkcie. Podľa svojich slov tak urobil pre zachovanie stability a dôveryhodnosti úradu. Celler o tom v pondelok informoval TASR.
„Toto rozhodnutie prijímam s plným vedomím zodpovednosti, ktorú táto funkcia nesie, a s cieľom zabezpečiť, aby úrad mohol naďalej efektívne a transparentne plniť svoje poslanie v prospech občanov Slovenskej republiky,“ uviedol Celler.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) krok Juraja Cellera privítal. „Ak niekto na svojej pozícii zlyhá, musí odísť,“ uviedol na sociálnej sieti.
Na rezignáciu predsedu úradu v súvislosti s hekerským útokom na informačný systém katastra vyzval predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD). O tom, že by mal odstúpiť, hovoril aj podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS). V nedeľňajšej (19. 1.) diskusnej relácii TA3 V politike uviedol, že Celler si mal písať s hekermi, čo šéf ÚGKK SR poprel.
Vládny kabinet vymenoval Cellera do funkcie minulý rok na návrh ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richarda Takáča (Smer-SD).
Odborníčka na dýchanie Petra Gaul: 60 až 80 % z nás nedýcha správne. Čo bude platiť večne, sú 3 zásady
Najslávnejšia krádež v histórii umenia. Mona Lisa zmizla na dva roky z Louvru, podozrivý bol aj Picasso
Na Slovensku otvorili unikátny obchod: Za pár eur tu nakúpite veci, ktoré inde zrejme nenájdete, čaká na vás aj prekvapenie
Za obed som platila 2 eurá: Bola som 21 dní v top exotickej destinácii a zapisovala si výdavky. Cena dovolenky ma šokovala
Pri natáčaní Priateľov strčil jazyk do úst Rachel a Monike. Jean-Claude Van Damme si vyslúžil prezývku „Van Zúfalec“
Kričal, že nechce zomrieť a vbehol do lesa: Zmiznutie Larsa Mittanka v Bulharsku sledujú milióny ľudí, hľadajú ho už 11 rokov
Namiesto 40 € vám stačí aj 7 €: Boli sme v Chorvátsku mimo hlavnej sezóny. Ceny pri tomto klesali, máme pre vás tajné tipy
Skutočná pravda o Matke Tereze: Chorým nedávala lieky, chcela, aby trpeli. Rakovinu tíšila maximálne aspirínom
Lenka žije v Turecku: Priemerný mesačný plat je tu 800 až 1 000 eur. Turci sú majstri manipulácie a chronickí klamári
Bol jeho veľkým rivalom, Teslu podviedol a vysmial. Thomas Edison je však právom jeden z najlepších vynálezcov histórie












Nahlásiť chybu v článku