Policajti zaistili zvyšky meteorologického balóna s nápismi v azbuke, ktorý sa v piatok zrútil na severovýchode Poľska. Miestna polícia to uviedla pre agentúru PAP, píše TASR.
Balón sa zrútil pri obci Dabrowskie, asi 15 kilometrov juhovýchodne od mesta Elk. Agata Kulikowska de Nalecz z veliteľstva okresnej polície v Elku potvrdila, že trosky balóna našli v piatok ráno.
„Od zamestnanca lesného obvodu v obci Prostki sme dostali informáciu, že v lese v obci Dabrowskie našiel nezistený predmet,“ povedala Kulikowska. Podľa prvotného vyšetrovanie išlo o meteorologický balón používaný na meranie teploty a vlhkosti vzduchu. „Trosky sú zabezpečené na ďalšiu analýzu,“ povedala s tým, že niesli nápisy v azbuke.
Odporúčané články
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje











Nahlásiť chybu v článku