Maďarská polícia radikálne sprísnila kontrolu dodržiavania povolenej rýchlosti v Budapešti. Na cestách hlavného mesta 30. októbra inštalovali 26 stacionárnych radarov fungujúcich v nepretržitej prevádzke, ktoré zaznamenali do konca novembra 52 926 prípadov prekročenia povolenej rýchlosti, informuje spravodajca TASR v Budapešti na základe utorňajšej správy zverejnenej na stránke police.hu.
Najvážnejšie porušovali vodiči dopravné predpisy na ceste Üllői út, na Arpádovom moste a na ceste Szentendrei út, kde zaznamenali aj päť prípadov jazdy vozidiel s rýchlosťou nad 140 km/h. Rekordérom sa stal vodič s rýchlosťou 158 km/h na ceste Üllői út, kde je maximálne povolená rýchlosť 50 km/h.
Vodičov čaká v uvedených prípadoch pokuta vo výške od 140 000 forintov (337 eur) do 468.000 forintov (1128 eur).
Polícia sprísnila kontroly po tom, čo v lete 2023 sa na Arpádovom moste stal 26-ročný cyklista obeťou ilegálneho pretekania sa vozidiel. Od augusta 2024 zaviedla polícia výrazne vyššie pokuty za prekročenie rýchlosti.
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september
Lukáš ukazuje, ako cestovať lowcost: Chorvátsko je v letnej sezóne drahé, odporúčam Albánsko či Gruzínsko
Navštívili sme rozárium, ktoré je unikátom: Je zadarmo a ruže ako tam nikde inde na Slovensku nenájdete














Nahlásiť chybu v článku