Zimná sezóna sa už v domácich turistických centrách pomaly rozbieha, pričom najväčší nával lyžiarov opäť očakáva Jasná. Najväčšie slovenské lyžiarske stredisko aj v minulom roku do značnej miery zamestnávalo horských záchranárov, ktorí museli riešiť rôzne úrazy spojené práve s lyžovaním. V novej sezóne, ktorá štartuje 30. novembra, by ich už mohlo byť menej.
správy od nás budete mať ako prví.
Bezpečnosť návštevníkov patrí medzi dlhodobé priority vedenia strediska a v rámci nej sa tento rok odhodlali k viacerým zmenám. Ako informuje portál MY Liptov, v Jasnej kompetentní implementovali viacero nových prvkov. Riaditeľ Jiří Trumpeš uviedol, že základom zvýšenia bezpečnosti na trati je ich rozšírenie.
„Tento rok sme veľkú pozornosť venovali rozšíreniu zjazdoviek, rekonštrukcii zábran, novému lyžiarskemu značeniu, aj technickému vybaveniu strediska,“ uviedol Trumpeš. Projekt dostal názov Bezpečný Chopok a zmenou prešli aj niektoré zjazdovky. Napríklad, novinkou je zmena značenia v prípade zjazdovky FIS Konský grúň – Rovná hoľa, kde bola zmenená kategorizácia z červenej na čiernu. Lyžiari budú mať v tomto prípade možnosť bezpečnejšieho zjazdu po modrej trati.
Okrem uvedených prvkov vedenie Jasnej rozšírilo aj sieť kamerových zariadení, ktoré monitorujú dianie na jednotlivých zjazdovkách. „Spolu 14 nových kamier by malo pokrývať dianie v lokalitách Chopok, Konský grúň, Luková, Rovná hoľa, Priehyba, Predné Dereše, Kosodrevina a Krupová,“ doplnil riaditeľ strediska. Kamery zabezpečia okamžitý prehľad o aktuálnom stave na svahoch, zmenách v podmienkach tratí, respektíve nehodách či iných komplikáciách.
Ako vyplýva z informácii Horskej záchrannej služby (HZS), vlani v Nízkych Tatrách zaznamenali až 1 200 zásahov. To je viac ako polovica celkových zásahov služby, pričom 1 100 prípadov sa priamo týkalo lyžiarskych stredísk na severnej a južnej strane pohoria.
Pobláznila celé Slovensko, donedávna o nej nikto nevedel: Kto je atlétka Anna Švrček, ktorá sa stala virálnou?
Bola som v Afganistane: Musela som dodržiavať pravidlá. Ženy nesmú pracovať, diktujú im, ako sa obliekať
Japonci sa nevzdali, dostali druhú atómovú bombu. Nagasaki spálila ešte silnejšia explózia než Hirošimu
Vykúpenie z väznice Shawshank bol prepadák: Herec sa musel popasovať s výkalmi, režisér odmietol 2,5 milióna
Nikol sa presťahovala do Egypta: Ramadán som si upravila a držala pôst 14 dní. Miestnym sa páči tajomno žien
Z hlavy zločinca stúpal dym, v sále smrdelo zhorené mäso. Prvá poprava elektrickým kreslom nevyšla na prvýkrát
Navštívili sme najlepšie klimatické kúpele na Slovensku. Hrdzavý areál zastal v 90. rokoch, no príroda očarí
Teplota až 4000 stupňov a ľudia vyparení zaživa. Atómové bombardovanie Hirošimy sa udialo pred 81 rokmi












Nahlásiť chybu v článku