Na slnečné lúče dnes zabudnite. Pred nami je oblačný a zamračený deň, ktorý bude navyše počas rána sprevádzať aj hmla a vyskytnúť sa môžu aj prehánky, či slabé zrážky.
Počasie dnes bude zamračené
V niektorých okresoch Banskobystrického a Košického kraja si treba v stredu ráno dávať pozor na hmlu s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.
Výstrahy platia pre takmer celý Banskobystrický kraj a okres Rožňava. „Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ pripomína SHMÚ.
Ako informuje iMeteo, počas noci prešiel našou oblasťou smerom na juhovýchod nevýrazný studený front. Ten je spojený s plytkou brázdou nízkeho tlaku a za ním sa k nám navyše od severozápadu rozširuje tlaková výš.
Aj keď sa studený front vo vysokom tlaku rozpadal, na počasí jeho prítomnosť dnes rozhodne pocítime. Pripomenie sa vysokou oblačnosťou a zamračenou oblohou.
Teploty sa budú pohybovať od +11 do +16 °C. Keďže zväčšená oblačnosť zabráni výraznejšiemu poklesu teplôt, v stredu ani vo štvrtok nás nečaká mrazivé ráno.
Od štvrtka by sa k nám malo vrátiť príjemnejšie, prevažne slnečné počasie, s teplotami od +12 do +18 °C.
Kristína a Juraj žijú na Islande: Život je tu drahý, ale jeho kvalita je vysoká. Miestnym chýba spontánnosť
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa












Nahlásiť chybu v článku