Opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby do paláca pozval ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú (nominantka SNS) a šéfa rezortu spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD). Hlava štátu by mala od nich žiadať verejné vysvetlenie ich krokov. Apeloval na to podpredseda parlamentu a líder hnutia Michal Šimečka.
„Situácia je natoľko vážna, že opozícia musí znovu zvolať protest na utorok pred ministerstvo kultúry. Taktiež ideme odvolávať ministerku Šimkovičovú a aj ministra Suska v parlamente. Je najvyšší čas, aby ste začali konať aj vy,“ odkázal prezidentovi. Šimečka poukázal aj na petíciu za odvolanie Šimkovičovej, ktorú podľa neho podpísalo viac ako 100 000 občanov SR.
Opozícia chce iniciovať odvolávanie Šimkovičovej aj Suska v parlamente. Zbierajú podpisy potrebné na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR. Susko podľa opozície slúži zločincom a rezignoval na boj proti korupcii. Šimkovičovej zase vyčítajú okrem iného personálne zmeny v Slovenskej národnej galérii a v Slovenskom národnom divadle.
Zatiahli ho do gej klubu a sexualizovali od 15 rokov. Najkrajšiemu chlapcovi sveta zničil život film
Lietadlá Concorde: Do Ameriky zaleteli za 3 hodiny, boli symbolom luxusu v oblakoch. Ich slávu zničila náhoda
Z malého sna je úspešná reštaurácia. Dana má otvorené už 26 rokov, na východ priniesla ikonické jedlá
Boli sme na jednej z najkrajších turistík vo Vysokých Tatrách. Koľko stojí obed a parkovanie na Štrbskom Plese?
15 rokov od smrti Amy Winehouse: Bila sa a drogovala na verejnosti. Zabilo ju vyše 4 promile alkoholu














Nahlásiť chybu v článku